Next-genowy Wiedźmin 3 na zwiastunie! Materiał pokazuje ogrom pracy CD Projekt RED, a gra wygląda świetnie

Wiedźmin 3 Dziki Gon next-gen

Do premiery next-genowej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon pozostało już tylko kilka krótkich tygodni. CD Projekt RED postanowiło podzielić się z oczekującymi na ten debiut graczami najważniejszymi informacjami na temat ulepszonej odsłony przygód Geralta. Żeby było ciekawiej, twórcy przedstawili dość obszerny fragment gameplayu, dzięki czemu wiemy, jak wszystkie zaimplementowane zmiany prezentują się podczas faktycznej rozgrywki.

Pokaz next-genowego Wiedźmina 3 Dziki Gon udowadnia, że nie tylko grafika uległa poprawkom

Wiedźmin 3: Dziki Gon – next-gen trailer

Nie będzie przesadnie odkrywcze stwierdzenie, że warstwa wizualna uległa znaczącej poprawie. Twórcy poza zaimplementowaniem tekstur w wyższej rozdzielczości dodali obsługę technologii Ray Tracing, DLSS oraz AMDD FSR 2.0. Dzięki tym wszystkim nowościom Wiedźmin 3 zdaje się wyglądać jak zupełnie nowa produkcja. Co ciekawe, pecetowcy będą mogli przetestować swoje maszyny, korzystając z nowego ustawienia graficznego „Ultra +”. Posiadacze konsol doczekają się dwóch trybów wydajności, jeden nastawiony na lepsze wrażenia wizualne, drugi zaś na większą liczbę klatek na sekundę.

Nie dla samej grafiki człowiek gra, a CD Projekt RED zdaje sobie z tego sprawę. Poprawkom uległy też istotne elementy rozgrywki takie jak chociażby rzucanie znaków. Wraz z next-genową aktualizacją będzie można skorzystać z uproszczonego systemu, który nie będzie wymagał otwierania osobnego menu, żeby wybrać interesujący nas czar. Bardzo ciekawym rozwiązaniem zdaje się też nowy, bardziej kinowy tryb pracy kamery.

Wiedźmin 3 Dziki Gon next-gen wiedźmy
Next-genowy Wiedźmin 3: Dziki Gon — wiedźmy z bagien

Poza tym zaimplementowano także opcję filtrowania mapy ze znaczników, dzięki czemu pojawi się możliwość bardziej swobodnej eksploracji, bez wszędobylskich pytajników (zwłaszcza na Skellige). Ciekawymi opcjami, które na pewno zwiększą immersję zdają się alternatywne wersje chodu Geralta (dostępne jedynie w przypadku kontrolerów) oraz opcja znikającej minimapy, kiedy rozpoczniemy swobodniejszą przechadzkę po świecie.

Na uwagę zasługują również inne dodatkowe opcje takie jak haptyka dla padów DualSense, skalowanie rozmiarów kwestii dialogowych czy możliwość pauzowania gry podczas przerywników filmowych. Nie sposób pominąć także długo wyczekiwanego trybu fotograficznego, który prezentuje się naprawdę bardzo interesująco. Podczas prezentacji przedstawiciele CD Projekt RED zdradzili, że w przyszłości może pojawić się konkurs związany właśnie z tym trybem.

Na koniec dowiedzieliśmy się także, że wraz z next-genową aktualizacją otrzymamy nową zawartość nawiązującą do serialowej adaptacji Wiedźmina stworzonej przez Netflix. W jej ramach znajdą się stroje, alternatywny wygląd Jaskra oraz zadania. Na koniec warto także zaznaczyć, że będzie można skorzystać z opcji cross-save, która umożliwi przenoszenie zapisów między wersjami gry.

Przeczytaj też: Kody do GTA San Andreas

Jak widać, „Redzi” włożyli dużo pracy w odświeżenie swojego największego dzieła. Ulepszenia rozgrywki i graficzne wodotryski mogą imponować i zapewne zadowolą niejednego fana przygód Geralta z Rivii. Mimo wszystko, ostateczny werdykt należeć będzie do użytkowników PC, PlayStation 5 oraz Xboxów Series X|S, którzy już 14 grudnia bieżącego roku będą mogli sprawdzić, jak prezentuje się next-genowa wersja Wiedźmina 3. Na koniec warto zaznaczyć, że owa aktualizacja będzie w pełni darmowa dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.