Wiedźmin 3 to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii! Polacy chwalą się wynikami całej serii

Wiedźmin 3 Geralt

CD Projekt opublikował właśnie dane finansowe z pierwszego kwartału 2023 roku. Jedno jest pewne – lepiej w kwestii sprzedaży być chyba nie mogło. Zgodnie z oficjalnymi informacjami deweloperów Wiedźmin 3 wskoczył nawet do TOP 10 najlepiej sprzedających się gier w historii, a i cała seria radzi sobie pod tym względem nie najgorzej.

Wiedźmin 3 sprzedał się w ponad 50 milionach kopii

Wyniki finansowe CD Projektu za pierwszy kwartał 2023 roku

Wyniki finansowe całej grupy CD Projekt przedstawił nam wiceprezes zarządu Piotr Nielubowicz. Z jego informacji wynika, że Wiedźmin 3 sprzedał się w ponad 50 milionach kopii, co tym samym plasuje go w pierwszej dziesiątce pod względem liczby sprzedanych sztuk w historii gier.

Wiedźmina 3 kupiło już ponad 50 milionów graczy. Bazując na publicznie dostępnych danych, taki wynik plasuje go w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier wideo w historii.

Piotr Nielubowicz

To nie koniec pozytywnych informacji odnośnie serii. Wyniki sprzedażowe wszystkich gier z cyklu wskazują, że te rozeszły się już w ponad 75 milionach sztuk.

Jeżeli chodzi o kwestię przychodów grupy, to te w trzech pierwszych miesiącach roku wyniosły 175 milionów złotych. Przełożyło się to na skonsolidowany zysk netto w postaci 70 milionów złotych.

Zobacz też: Ranking kamer samochodowych

Kup Wiedźmin 3

Trzeba przyznać, że są to wyniki, z których wszyscy możemy być zadowoleni. Nie pozostaje nam już więc nic innego niż tylko czekać na kolejne wieści ze strony CDPR.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.