Wiedźmin 3 bez aktualizacji. CD Projekt Red kończy wsparcie dla starszych systemów operacyjnych

Wiedźmin 3 Windows 7 Windows 8.1

Technologia z każdym dniem nieubłaganie brnie do przodu i niekiedy zmusza nas do porzucenia starszych komputerów czy telefonów. Tym razem los dopadł systemy operacyjne Windows 7 oraz Windows 8.1. Już wcześniej Microsoft zapowiedział zakończenie dla nich wsparcia, a teraz to samo spotkało fanów przygód Białego Wilka na tych platformach. CD Projekt Red zapowiedział, że kończy wspieranie Wiedźmina 3 dla tych dwóch starszych systemów.

CD Projekt Red kończy wsparcie dla Wiedźmina 3 na Windows 7 i Windows 8.1

Wiedźmin 3 – zwiastun

Premiera Wiedźmina 3 miał miejsce prawie 9 lat temu. Przez cały ten czas CD Projekt Red wspierało swoją produkcję różnymi aktualizacjami czy poprawkami bezpieczeństwa. Studio podjęło ostatnio decyzję o zakończeniu uaktualniania swojego tytułu dla systemu Windows 7 i Windows 8.1. Decyzja ta jest spowodowana wcześniejszym komunikatem Microsoftu o zakończeniu jakichkolwiek prac nad swoim starym oprogramowaniem.

Polskie studio zakomunikowało swoją decyzję za pośrednictwem wpisu w serwisie społecznościowym X/Twitter.

W związku z decyzją Microsoft o zakończeniu aktualizacji zabezpieczeń i wsparcia technicznego dla systemu Windows, 7 od 14 stycznia 2020 r. oraz dla systemu Windows 8.1 od 10 stycznia 2023 r. nie będziemy już testować gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na tych systemach operacyjnych i nie będziemy ich wspierać w przypadku żadnych potencjalnych aktualizacji wydanych po 17 maja 2024 r. Należy pamiętać, że możliwe jest przywrócenie wcześniejszej wersji gry.

@CDPRED_Support

Studio pozostawia furtkę w postaci możliwości przywrócenia gry do wcześniej wersji. By móc to zrobić należy zapoznać się z instrukcją, którą można przeczytać tutaj.

Widać, że CD Projekt Red powoli kończy wsparcie dla swoich starych gier i stara skupić się na nowych projektach. Już wcześniej informowaliśmy o tym, że studio zaczęło pracę nad kontynuacją Cyberpunka. Studio zaczęło też już prace nad nowym Wiedźminem. Wszystko więc wskazuje na to, że firma powoli wchodzi w nową fazę i pozostawia swoje stare gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: X/Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.