Ciri czekał inny los w najgorszym zakończeniu Wiedźmina 3? Odkryto istotny easter egg

Wiedźmin 3 Ciri

Niedawno odbył się stream z okazji 20-lecia firmy CD Projekt RED. Pojawił się na nim Philipp Weber, który odpowiadał za projekt zadań w trzeciej części marki Wiedźmin. Bardzo często dzieli się on swoimi spostrzeżeniami i wchodzi w dyskusje z fanami na Twitterze, a nie inaczej było i tym razem. Deweloper ujawnił podczas transmisji, że w Wiedźminie 3 wciąż jest sekret, którego nie odkryto.

Najgorsze zakończenie w Wiedźminie 3 wcale nie takie najgorsze?

xLetalis – Wiedźmin 3

Po opublikowaniu kilku wskazówek dotyczących najgorszego zakończenia w przygodzie Geralta niezawodny YouTuber o pseudonimie xLetalis (to on udostępnia masę ciekawostek z uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego) połączył fakty i przygotował obszerny materiał, na który zareagowali pozytywnie nawet sami twórcy.

Uwaga na spoilery!

Autor udał się do domu wiedźm po epilogu. Na stole Prządki – jednej z antagonistek – znalazł tkaninę, na której naszyto wieżę Tor Galch’ca, czyli tą, do której wchodzi przybrana córka Geralta w ostatniej misji fabularnej w Wiedźminie 3. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że na materiale widać jaskółkę unoszącą się do góry.

Tkanina Wiedźmin 3
Tkanina w domu wiedźm w Wiedźminie 3

Jak dobrze wiedzą fani Wiedźmina 3, Ciri niejednokrotnie była określana jako Jaskółka. Symbol ten oznacza wolność, więc analizując posiadane materiały, Lwiątko z Cintry mogło opuścić wieżę Tor Galch’ca, a co za tym idzie, ujść z życiem nawet w najgorszym zakończeniu. Byłoby to jednoznaczne z tym, że główny bohater został okłamany przez Prządkę i oddał życie na bagnach tak naprawdę za nic.

Sprawdź również: Najlepsze mody do Minecraft

Ciężko powiedzieć, czy Philipp Weber miał na myśli akurat ten easter egg – a jeśli tak, to czy społeczność dobrze go interpretuje. Wiadomo jednak, że tkanina odnaleziona przez xLetalisa miała coś sugerować, więc możliwe, że deweloper niebawem ponownie zabierze głos.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z