Wiedźmin 3 – next-genowa aktualizacja na PC z poważnymi problemami. Rozczarowani gracze chcą ominąć łatkę

Wiedźmin 3

Wiedźmin 3 doczekał się dziś next-genowej aktualizacji, która wprowadza ostatnią odsłonę przygód Geralta z Rivii na zupełnie nowy poziom grafiki i detali. Niestety, nie każdy jest zadowolony z tego wydarzenia, ponieważ odświeżona pozycja boryka się z poważnymi problemami na komputerach osobistych. Rozczarowani gracze zaczęli poszukiwania sposobów na ominięcie najnowszej aktualizacji.

Wiedźmin 3 na PC zepsuty przez next-genową aktualizację; gracze twierdzą, że tytuł stał się niegrywalny

Wiedźmin 3 next-gen negatywne recenzje na Steamie
Wiedźmin 3 – negatywne recenzje na Steam

Od samego rana na Steamie w karcie Wiedźmina 3 zaczęły pojawiać się negatywne recenzje odnoszące się do next-genowej aktualizacji, która zawitała do gry. Rozgoryczeni gracze zarzucają CD Projekt RED, że zepsuli produkcję, która dotychczas działa niemal bez zarzutów. Wśród licznych problemów najczęściej przewija się kwestia wydajności, ponieważ tytuł ten ma problem utrzymać stabilne 30 kl./s na komputerach wyposażonych w karty graficzne z rodziny Nvidia 30xx i 40xx.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście lista zarzutów w stronę CD Projekt Red jest znacznie dłuższa, co widać na Twitterze, gdzie jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się krótkie filmy pokazujące np. zabugowane tekstury czy problemy z Ray Tracingiem. Sporo problemów sprawia także kwestia przenoszenia save’ów z poprzednich wersji, niektórzy bowiem donoszą, że przeniesienie stanu gry możliwe jest wyłącznie w przypadku edycji GOTY – w przypadku premierowego wydania tytuł albo w ogóle ich nie widzi lub nie rozpoznaje dodatków.

Przeczytaj też: Straszne gry

Pomimo że next-genowa aktualizacja wyszła dzisiaj i recenzji jest na razie relatywnie mało, to można zakładać, że w niedługim czasie będzie ich tylko przybywać. Na moment pisania tego newsa na platformie Valve od dziś rana pojawiło się 329 negatywnych opinii, co świadczyć może o faktycznych problemach, z którymi mierzy się ten tytuł.

Przeczytaj też: Telefon gamingowy – najlepsze modele

Zdesperowani gracze zaczęli szukać rozwiązania bugów na własną rękę i jednym z nich jest opcja cofnięcia gry do poprzedniej wersji poprzez zakładkę beta w swojej bibliotece Steam. Na koniec warto zaznaczyć, że podobnych niedogodności nie doświadczają użytkownicy konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.