CD Projekt RED zastanawia się nad stworzeniem mobilnego Wiedźmina lub Cyberpunka

Wiedźmin Cyberpunk

Wczorajsze podsumowanie wyników finansowych osiągniętych przez CD Projekt RED okazało się prawdziwą kopalnią dodatkowych informacji na temat dalszych planów studia. Dowiedzieliśmy się chociażby, że Wiedźmin 4 wejdzie w fazę produkcyjną już w 2024 roku, co pokrywa się z dotychczasowymi informacjami publikowanymi przez studio. Poza tym pojawił się ciekawy wątek dotyczący współprac z innymi studiami oraz zamiarów udzielenia licencji innemu studiu.

CD Projekt RED nie wyklucza udzielenia licencji na Wiedźmina lub Cyberpunka zewnętrznym studiom

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

W trakcie konferencji prowadzonej przez CD Projekt RED padło pytanie o „udzielenie licencji na którekolwiek IP” zewnętrznym zespołom. W tym przypadku mowa była o przygotowaniu produkcji nastawionej nie na PC i konsole, a rynek mobilny. Odpowiedź może być zaskakująca, bo Michał Nowakowski przyznał, że rozważany jest taki ruch.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pytanie: Czy rozważaliście udzielenie licencji na którykolwiek ze swoich dużych IP zespołom third-party w celu tworzenia gier mobilnych?

Michał Nowakowski: Odpowiedź jest dość prosta i brzmi: tak, rozważamy taki ruch.

Fragment konferencji CD Projekt RED

Aktualnie jednak studio nie ma określonego modelu dla takiej współpracy. Co więcej, już w przeszłości szukano takich możliwości, lecz jak na razie nic z tych rzeczy nie doszło do skutku. Na razie jednak CD Projekt RED „nie ma nic do ogłoszenia”, co pozwala sugerować, że na większą liczbę konkretów trzeba będzie poczekać.

Nie mamy jeszcze nic do ogłoszenia, ale kiedy przyjdzie na to czas, zrobimy to. Jeśli chodzi o jednorazowy lub inny model biznesowy związany z takim potencjalnym partnerstwem, to szczerze mówiąc, nie będziemy tutaj omawiać szczegółów, poza tym nie ma w tym zakresie nic konkretnego. Niemniej w tym przypadku nie rozważamy żadnego z góry zaprojektowanego modelu biznesowego, czy to jednorazowego, czy dzielonego zysku. To inna historia. Jednak kiedy nadejdzie czas, na pewno podzielimy się informacjami.

Michał Nowakowski

Z punktu widzenia CD Projekt RED decyzja o udostępnieniu swoich kasowych IP zewnętrznym firmom w celu dodatkowej monetyzacji jest jak najbardziej zrozumiała. W końcu gry mobilne to bardzo dobra forma zbierania dodatkowych środków, choć okupiona pewnym rozwodnieniem marki w oczach niektórych fanów.

Trzeba też pamiętać, że w tej materii nic jeszcze nie jest pewne i CD Projekt RED może w ogóle zrezygnować z takich planów. Zapewne czynnikiem determinującym będzie tutaj pomysł potencjalnego studia na grę oraz właśnie kwestie finansowe.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.