Bethesda traci jednego z doświadczonych deweloperów! Główny projektant zadań w Starfield opuszcza studio

Will Shen Bethesda

Bethesdę po 24 latach postanowił opuścić Pete Hines, czyli jedna z największych legend firmy. Nie jest to jednak jedyna osoba, która zdecydowała się rozstać ze wspomnianym zespołem. Okazuje się, że taką samą decyzję podjął także Will Shen – główny projektant zadań w Starfield, który w Bethesda Game Studios spędził 14 lat.

Will Shen odchodzi z Bethesda Game Studios. Główny projektant zadań w Starfield pracował w zespole ponad 14 lat

Will Shen dołączył do Bethesda Game Studios w momencie powstawania gry Fallout 3. Następnie miał okazję rozwijać takie tytuły jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4 oraz Fallout 76. Deweloper był również głównym projektantem dodatku Far Harbor do Fallout 4, dzięki któremu zyskał sympatię fanów.

Przez ostatnie lata wspólnie z innymi pracownikami Bethesda Game Studios pracował natomiast nad Starfield. Okazuje się jednak, że Shen nie będzie miał okazji rozwijać kolejnych gier wspomnianego studia. Deweloper postanowił bowiem poszukać nowych wyzwań i dołączyć do Something Wicked Games, które pracuje obecnie nad Wyrdsong.

Zobacz też: Najlepsze monitory gamingowe do 600 zł

W Something Wicked Games nie brakuje weteranów branży, którzy w przeszłości pracowali m.in. w Bethesda Game Studios, Obsidian Entertainment czy BioWare. Na czele zespołu stoi natomiast Jeff Gardiner, czyli producent The Elder Scrolls V: Skyrim i gier serii Fallout. W nowym miejscu pracy Will Shen zajmie stanowisko głównego projektanta zawartości.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.