Steam ogłasza koniec wsparcia dla Windowsa 7 i 8. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu na przesiadkę

Steam

Valve przekazało dziś, że oficjalnie zakończy wsparcie dla Windowsa 7 oraz Windowsa 8. Na mocy tej decyzji Steam przestanie działać na obydwu tych systemach już w 2024 roku. Co jednak ciekawe, sklep wspierał je dłużej niż sam Microsoft.

Steam zakończy wsparcie dla Windowsa 7 i Windowsa 8 w 2024 roku

Ekran startowy Windowsa 7

Windows 7 i 8 wiernie służyły graczom przez wiele lat, ale ich żywotność dobiegła już niemal końca. Jedną z ostatnich firm decydujących się na zakończenie wsparcia dla tej dwójki jest Valve.

Amerykańska korporacja zdecydowała bowiem, że Steam przestanie działać na Windowsie 7 oraz Windowsie 8 w 2024 roku. Sklep zakończy oferowanie swoich usług użytkownikom wyżej wymienionych systemów równo 1 stycznia.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Co warte wspomnienia, Valve wspierało obydwa systemy dużo dłużej niż ich twórca, czyli Microsoft. „Gigant z Redmond” przestał aktualizować Windowsa 7 w styczniu 2020 roku, a ósma odsłona „okienek” doczekała się ostatniego uaktualnienia także w styczniu, ale 2016 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ostatnia szansa - koniec promocji 12 czerwca!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.