Recenzje Wo Long Fallen Dynasty już w sieci. Do Xbox Game Pass trafiła kolejna świetna pozycja

Wo Long: Fallen Dynasty

Po wielu miesiącach oczekiwań i regularnie pojawiających się zwiastunów nadszedł dzień, w którym Wo Long Fallen Dynasty oficjalnie debiutuje na wszystkich platformach i w bibliotece Xbox Game Pass. W sieci przeczytać już można wiele recenzji, opisujących ten tytuł i większość z nich jest zgodna co do tego, że mam do czynienia z kolejną niezwykle interesującą pozycją. Posiadacze abonamentu Microsoftu na pewno mają powody do zadowolenia.

Według recenzji Wo Long Fallen Dynasty to naprawdę udana produkcja z gatunku soulslike

Wo Long: Fallen Dynasty
Wo Long Fallen Dynasty

W wielu recenzjach Wo Long Fallen Dynasty przyrównywane jest do poprzednich gier studia Team Ninja, czyli serii Nioh. Pod tym względem gra chwalona jest za spora innowacje i coś, co jedna z redakcji określiła mianem „szczypty Sekiro”. Przygody bezimiennego wojownika zbierają szereg pochwał za wymagający poziom trudności, który mimo wszystko nie jest niesprawiedliwy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Krytycy docenili także zjawiskowe i „taneczne” walki, które są rdzeniem całej rozgrywki oraz wiele innych rozwiązań jak system morale, losowość łupów, będących zupełnie czymś nowym dla gier tego rodzaju.

Inną rzeczą, która została odebrana jako plus przez recenzentów, jest fakt, iż mechanika dusz znana z gier soulslike została w Wo Long Fallen Dynasty nieco uproszczona; oznacza to, że po śmierci nie tracimy znacznej większości naszego dorobku, a jedynie jego ułamek.

Przykładowe oceny Wo Long Fallen Dynasty

  • Push Square – 9/10
  • PC Gamer – 89/100
  • Game Informer – 8,8/10
  • Hobby Consolas – 85/100
  • PlayStation Universe – 8,5/10
  • GameSpot – 8/10
  • GamesRadar+ – 4/5
  • IGN – 8/10
  • VG247 – 4/5
  • TrueAchievements – 8/10

Wo Long Fallen Dynasty zebrał jednak kilka poważnych reprymend i na pierwszy plan wysuwa się tutaj kwestia optymalizacji gry na PC, gdzie liczba kl./s potrafiła spaść do niebezpiecznie niskich wartości. Problemem są także błędy, które potrafią wyrzucić do pulpitu, a to przy produkcji tego rodzaju, gdzie każdy postęp wymaga sporo pracy, jest ostatnią rzeczą, której potrzebują gracze.

Przeczytaj też: Myszka do drag click — najlepsze modele

Na moment pisania tego newsa Wo Long Fallen Dynasty uzyskało w serwisie Metacritic ocenę 81 punktów, na Opencritic zaś osiągnęło podobny rezultat, czyli 82 oczka, z tym że aż 85% recenzentów poleca tę pozycję. Wychodzi więc na to, że abonenci Xbox Game Pass doczekali się kolejnej niezwykle interesującej i wartej sprawdzenia produkcji.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.