Wolfenstein 3 w drodze? Tajemnicze ogłoszenie o pracę rozbudza nadzieje fanów serii

Wolfenstein 2

Serię Wolfenstein można nazywać już niemal legendarną, a z głównym bohaterem — Williamem Josephem Blazkowiczem — spora część graczy spędziła wiele godzin. Od ostatniej części, która ukazała się w 2019 roku, minęło już trochę czasu, więc nie można się dziwić, że pokaźna grupa fanów liczy po cichu na kontynuację Wolfensteina. Tymczasem otrzymaliśmy pewną wskazówkę, która może wskazywać, że MachineGames planuje kolejną grę z serii o Blazkowiczu.

MachineGames może już pracować nad Wolfenstein 3

panzerhund wolfenstein
Robot z gry Wolfenstein — Panzerhund

Wolfenstein to pierwszoosobowa strzelanka, w której wcielamy się w postać Williama Josepha Blazkowicza, czyli Amerykanina polskiego pochodzenia. Protagonista mierzy się z nazistami, ale nie tylko, gdyż gra łączy elementy fantasy, dlatego Blazkowicz walczy także z robotami, czy zombie.

Ostatnia część spod szyldu Wolfenstein — Youngblood — ukazała się w 2019 roku i nie można uznać ją za udaną, gdyż zebrała bardzo mieszane opinie. Oczywiście nie była to pełnoprawna kontynuacja historii Blazkowicza, gdyż ta ukazała się 2 lata przed Youngblood. Warto więc zauważyć, że fani czekają już naprawdę długo na trzecią część Wolfensteina.

MachineGames, odpowiadające za Wolfensteina, udostępniło ostatnio ogłoszenie o pracę. Studio poszukuje pracownika, który ma pasję do ciekawych, pierwszoosobowych produkcji oraz jest zaznajomiony z twórczością MachineGames. Co więcej, najlepiej żeby kandydat posiadał doświadczenie w projektowaniu czworonożnych stworzeń, co może nasuwać skojarzenia z robotami obecnymi w serii — Panzerhundami.

Fani od razu zaczęli spekulować, że może chodzić o grę Wolfenstein 3, tym bardziej że w 2018 roku Bethesda zapewniała, że otrzymamy „trójkę”. Oczywiście niekoniecznie musi chodzić o kontynuację historii Blazkowicza. Warto mieć na uwadze, że MachineGames pracuje teraz na pewno nad grą Indiana Jones, jednak być może studio jest w trakcie tworzenia dwóch tytułów, w tym właśnie Wolfensteina 3. W końcu w ogłoszeniu mowa o produkcji z widokiem pierwszoosobowym, a Indiana Jones raczej zaoferuje widok trzecioosobowy z uwagi na specyfikę gry.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup Wolfenstein 2

Są to oczywiście jedynie spekulacje i na ewentualne ogłoszenie Wolfensteina 3 musimy poczekać. Na koniec przypomnijmy, że poprzednie części serii są dostępne w bibliotece Xbox Game Pass i możemy je ogrywać w ramach tego abonamentu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.