Disney i Epic Games łączą siły na niespotykaną skalę! Czy nadchodzi rewolucja w branży?

Disney i Epic Games

Epic Games od dłuższego czasu ma niezwykle duże ambicje względem branży growej i nie jest tajemnicą, że wykraczają one poza zwykłą konkurencję z Valve. Od pewnego czasu firma stara się szukać nowych rozwiązań, które byłby na swój sposób zupełnie nowatorskie. Najnowsze doniesienia wskazują, że w zadaniu tym ma pomóc inny gigant rozrywkowy — Disney. Szczegóły wspólnych projektów zdają się wyjątkowo intrygujące.

Współpraca Disneya i Epic Games może być nie lada przełomem

Fortnite OG
Fortnite OG

Epic Games i Disney ogłosiły, że w ramach współpracy opiewającej na 1,5 miliarda dolarów wykorzystane zostaną zasoby, technologie oraz talenty, które mają zagwarantować dostarczanie wysokiej jakości treści i usług na wielu platformach. Dzięki temu obie korporacje chcą w znaczny sposób rozwijać znane IP należące do Disneya i oferować je, jako zupełnie nowe doświadczenie, które wykorzystywać będzie możliwości Epic Games Store.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawy jest tutaj fakt, że wszystko to ma być oparte o silnik Unreal Engine, a marki należące do Disneya mają także zostać zintegrowane z Fortnite.

Nasza ekscytująca nowa relacja z Epic Games pozwoli połączyć nasze ukochane marki oraz franczyzy z ogromnie popularnym Fortnite w przełomowym nowym uniwersum gier i rozrywki. To oznacza największe wejście Disneya w świat gier i oferuje znaczące możliwości wzrostu i ekspansji. Nie możemy się doczekać, aby fani mogli doświadczyć Disneyowskich historii i światów, które kochają, w niespotykany dotąd sposób.

 Robert A. Iger — dyrektor generalny The Walt Disney Company

Wszystko to ma prowadzić do stworzenia zupełnie nowego ekosystemu, który łącząc w sobie dwa światy — Disneya i Fortnite’a — stałby się miejscem niezwykle atrakcyjnym dla wielu graczy.

Jak na razie korporacje nie podały żadnych dodatkowych szczegółów, jednak już sam zamysł prezentuje się całkiem okazale. Może to być prawdziwy przełom w skali całej branży, choć tutaj i tak dużo uzależnione będzie od odbioru graczy, którzy o przyszłości takich projektów zagłosują portfelami. Jedno jest pewne, będzie ciekawie widzieć wejście kultowych marek Disneya na zupełnie nowe rejony.

Źródło: The Walt Disney Company

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.