Chipy Neuralink niczym aimboty?! Pierwszy pacjent ze wszczepem mówi o konieczności zmian w grach

Technologia z roku na rok postępuje, a jednym z bardziej sztandarowych przykładów tego są wszczepy Neuralink opracowywane przez firmę Elona Muska. Na początku tego roku udało się przeprowadzić pierwszy zabieg wszczepienia takowegoż chipu pacjentowi, który jest sparaliżowany — Noladowi Arbaughowi. Mimo że możliwość grania to jedna z bardzo opcjonalnych zalet, tak sam zainteresowany mówi, że otwiera to przed branżą perspektywy, ale i wyzwania.

Pierwszy pacjent ze wszczepem Neuralink opowiada o możliwościach czipu

Arbaugh w rozmowie z Joe Roganem opowiedział o realiach swojego życia z chipem Neuralink, który został mu wszczepiony na początku tego roku. Jednym z elementów były właśnie gry wideo, których do tej pory nie mógł doświadczać w sposób pełny, ponieważ nie miał żadnych zdolności motorycznych. Przez ostatnie osiem lat mógł jedynie patrzeć, jak grają jego koledzy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz jednak uległo to zmianie i sam może sterować za pomocą wspomnianego wszczepu, który daje mu takie możliwości. Oczywiście ma to swoje ograniczenia, bo w takie Call of Duty jeszcze nie jest w stanie zagrać. Brzmi to rewelacyjnie, jednak stawia to przed całą branżą gamingową bardzo, ale to bardzo poważne wyzwania. Chodzi bowiem o to, jak dokładny jest ów chip i fakt, że daje mu to wręcz nieuczciwą przewagę nad innymi graczami.

Właściwie to mam aimbota wewnątrz głowy. Najpewniej powstaną różne ligi dla osób takich jak ja, bo to najzwyczajniej w świecie jest nieuczciwe. Jest tak dokładny i szybki. Czasem porusza się, zanim nawet pomyślę, że ma to zrobić.

Nolad Arbaugh w rozmowie z Joe Roganem

Brzmi to rzeczywiście nieprawdopodobnie i z perspektywy gamingu może stanowić nie lada wyzwanie dla całej branży. W końcu w grach kompetytywnych, gdzie liczą się dosłownie milisekundy taka przewaga stanowi coś, czego zdrowi gracze nie zawsze będą w stanie osiągnąć. Przecież podczas takiej zabawy istotna jest koordynacja na zasadzie głowa-ręka, a w przypadku Arbaugha coś takiego nie występuje, on jedynie musi o tym pomyśleć.

Sam zainteresowany uważa, że wraz z rozwojem technologi dostępna będzie coraz to nowa pula gier, które będzie mógł ogrywać tak samo jak inni. To zaś postawi całą branżę przed poważnymi wyzwaniami związanymi z wyrównywaniem szans wszystkich graczy. Mimo że jest to pieśń przyszłości, to stosunkowo niedalekiej i warto myśleć o tym już teraz.

Źródło: YouTube: PowerfulJRE

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.