„Wszystkie gry Xboxa trafią na PlayStation, nawet Forza i Halo”. Tak może wyglądać przyszłość „Zielonych”

PlayStation 5 Xbox Series X

Od jakiegoś czasu coraz więcej gier, które wcześniej były dostępne wyłącznie na PC i Xboxach, trafia także na PlayStation oraz Switcha. Najwięksi fani Xboxa patrzą na te ruchy z zaniepokojeniem, ale wygląda na to, że do nowej strategii Microsoftu musimy się powoli przyzwyczajać, bo nic nie wskazuje na to, aby miała się ona w najbliższym czasie zmienić. Znany branżowy dziennikarz poinformował, że to wszystko to dopiero początek i docelowo „wszystkie gry Xboxa trafią na PlayStation, nawet Forza i Halo”.

Wszystkie gry Xboxa mają trafić także na PlayStation – Jez Corden zabiera głos

PlayStation Xbox
PlayStation & Xbox

Jez Corden to znany branżowy dziennikarz, którego informacje już wielokrotnie się sprawdzały. Ostatnio na Discordzie XboxTwo mężczyzna napisał, że „wszystkie gry Xboxa trafią na PlayStation, nawet Forza i Halo”, co wprawiło w osłupienie wielu graczy. Jednocześnie twierdzi on, że z czasem hardware Xboxa stanie się niszą jak Steam Deck i będzie kupowany jedynie przez najwierniejszych fanów marki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Corden przyrównał też Xboxa przyszłości do Steama, a co więcej – wg niego następna konsola Microsoftu ma… wspierać platformę Valve. Dziennikarz ponadto nie sądzi, aby sprzedaż Xboxów jeszcze kiedykolwiek znacząco urosła – mężczyzna najwyraźniej spodziewa się dalszej dominacji PlayStation i Nintendo.

Oczywiście słów Jeza Cordena nie można traktować jako wyrocznie, niemniej w przeszłości już wielokrotnie okazywało się, że jego przewidywania okazały się trafne. Co prawda trzeba uczciwie przyznać, że na zdrowy rozsądek dzisiejsze informacje wydają się nieco „z grubej rury”, jednak z drugiej strony wszystko jest możliwe.

A jak według Was rysuje się przyszłość Xboxa? Podzielacie wizję Cordena, czy raczej nie sądzicie, że Microsoft posunie się do aż tak drastycznych, z punktu widzenia wielu fanów marki, kroków? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Reddit

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.