Żegnaj, Xboxie 360! Microsoft podał datę wyłączenia sklepu konsoli

Xbox 360

To już niemal 20 lat od premiery legendarnego Xboxa 360. Przez długi czas gry na tę konsolę mogliśmy kupować przez jej cyfrowy sklep. Niestety Microsoft poinformował dziś, że wkrótce zostanie on zamknięty.

Microsoft zamknie sklep Xboxa 360

Xbox gry
Xbox

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Microsoft poinformował dziś o zamknięciu sklepu cyfrowego Xboxa 360 – w oczach wielu swojej najlepszej konsoli.

Co to oznacza dla zwykłych graczy? Otóż od 29 lipca 2024 roku nie kupią oni żadnych nowych gier, dodatków ani pozostałych multimediów ze sklepu Xboxa 360 na konsoli oraz z dostępnego w przeglądarce Xbox Marketplace.

Fakt ten oznacza również, że posiadacze Xboxa 360 utracą dostęp do aplikacji Filmy i TV. Nadal będzie ona jednak dostępna na PC i Xboxie One oraz Xboxach Series X|S, więc wszelka zakupiona zawartość pozostanie w naszej bibliotece i będzie możliwa do odtworzenia.

Podobnie wygląda to z samymi grami. Zakupione wcześniej tytuły na Xboxa 360 nadal będą działać na tej platformie, a także na Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Na koniec dodajmy, że wsteczna kompatybilność nowych konsol ze starymi pozostaje nienaruszona. Po 29 lipca 2024 roku nadal będziemy więc mogli kupić klasyczne tytuły z pierwszego Xboxa i Xboxa 360 z Xbox Store.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Xbox Series X

W ten sposób w niecałe 12 miesięcy zniknie ostatnia pozostałość po jednej z najlepszych konsol do gier w historii. Być może warto więc z tej okazji zrobić mały powrót do przeszłości i przypomnieć sobie o takich hitach, jak oryginalna trylogia Gears of War czy wcześniejsze odsłony Halo?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.