Xbox 360 z klocków robi furorę w sieci. Gracze chwalą pomysł Microsoftu

Xbox 360 z klocków

W przeszłości Microsoft wydał już wiele różnych wariacji swoich konsol, ale tego jeszcze nie było. Ostatnio firma zaoferowała bowiem fanom Xboxa 360 złożonego z… klocków. Niestety możemy się domyślić, że to droga zabawka, choć tak gracze i tak wydają się zachwyceni tym pomysłem.

Xbox 360 z klocków

Trzeba przyznać, że Xbox 360 z klocków to dosyć intrygujący pomysł. Zestaw zawiera replikę konsoli w skali 3:4, kontroler oraz opakowanie z grą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W środku znajdziemy także wyjmowany dysk twardy i kilka innych easter eggów. Ponadto panele obudowy są zdejmowalne, co odsłoni interaktywne wnętrze. Dodatkowo umieszczenie w konsoli dysku inspirowanego Halo 3 aktywuje jej płytę główną.

Zapewne wszyscy się tego domyślają, ale dla pewności zaznaczmy: to nie jest działająca konsola. Fani dostaną za to w swoje ręce ciekawy przedmiot kolekcjonerski, który z pewnością świetnie prezentuje się na półce.

Ale jak to zazwyczaj bywa, zakup takiej zabawki będzie dla polskich graczy utrudniony. Xbox 360 złożony z klocków dostępny jest w preorderze wyłącznie w Wielkiej Brytanii, wcześniej miał też swoją premierę w USA.

Kolejna przeszkoda to cena. Zestaw wyceniono w UK na 177,99 funtów (ok. 897 zł). Nieco taniej byłoby wtedy, gdyby komuś udało się go wyłapać z amerykańskiej strony – wtedy trzeba zapłacić 149,99 dolarów, czyli jakieś 597 zł. A to dotyczy samej konsoli, nie wspominając już o dodatkowych kosztach związanych z tego typu zamówieniami do naszego kraju.

Tak czy inaczej, gracze pod postem Xboxa UK na Twitterze wydają się doceniać oryginalny pomysł „Zielonych”. Największe zażalenia dotyczą wspomnianej wyżej ceny, która – jak już wspominaliśmy – nie należy do najmniejszych.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.