Aktualizacja Xboxa na kwiecień 2024 już dostępna! Microsoft wdraża Centra Gier

Xbox logo

Xbox nadal ulepsza swoje oprogramowanie. Tak więc przyszedł czas na jego aktualizację na kwiecień 2024. Ta jest ciekawa przede wszystkim dla PC-towych graczy.

Xbox – aktualizacja na kwiecień 2024

Xbox Centra Gier
Centra gier Xboxa

Obecny miesiąc trwa już w najlepsze. Przyszedł więc czas na wdrożenie aktualizacji Xboxa na kwiecień 2024.

Ta stoi przede wszystkim pod znakiem Centrów Gier. To nowa funkcja, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy w lutym. Dzięki niej aplikacja Xboxa na PC wzbogaci się o rozszerzenie, które pozwoli nam na szybkie sprawdzenie podstawowych informacji o grze, znajomych w nią grających, osiągnięć czy czasu potrzebnego do ukończenia danego tytułu.

Natomiast w zakładce Xbox Game Pass testerzy aplikacji zobaczą odświeżoną sekcję „Co się dzieje?”. Zawiera ona teraz przyciski z linkami do gier z abonamentu Microsoftu, EA Play i produkcji Riot Games dostępnych w planach PC i Ultimate. Nowość tę zauważy również część graczy nienależących do programu Xbox Insider.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To nie wszystko, bo kwietniowa aktualizacja obejmuje też zmiany na konsolach Xbox. Tutaj mowa przede wszystkim o uaktualnieniu działania Discorda, gdzie usłyszymy teraz dźwięki od innych z czatu lub kanału. Opcję tę można odznaczyć w ustawieniach.

Kolejna nowość dotyczy OneDrive. Aplikacja wyświetli nam powiadomienie informujące nas o niskiej ilości miejsca w chmurze, gdy wykonamy zrzut ekranu lub nagramy klip z gry.

Na koniec wdrożono także opcję bezpieczeństwa. Sprawia ona, że możemy zablokować poszczególnych użytkowników konsoli przed instalowaniem lub odinstalowywaniem gier na niej.

Jeśli ktoś nie widzi jeszcze powyższych zmian, to spokojnie. Wdrażanie aktualizacji dopiero się rozpoczęło, więc zainstalowanie jej na wszystkich urządzeniach może chwilę potrwać.

Źródło: Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2482 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.