Listopadowa aktualizacja Xboxa oficjalnie! Nadchodzi nowy tryb kompaktowy i łatka dla kontrolerów

Xbox logo

Xbox regularnie ulepsza swoje produkty poprzez częste aktualizacje funkcji i systemu. Nie inaczej jest także w listopadzie. Miesiąc ten dobiega końca, więc pierwsi użytkownicy mogą już obserwować efekty uaktualnienia.

Xbox – aktualizacja na listopad 2023

Xbox aplikacja PC tryb kompaktowy
Aplikacja Xboxa na Windowsa – tryb kompaktowy

Najnowsza, listopadowa aktualizacja Xboxa została przed momentem opisana na oficjalnym blogu firmy. Obejmuje ona usprawnienia zarówno dla aplikacji na PC, jak i systemu napędzającego konsole Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Xbox – aktualizacja na listopad 2023 (aplikacja PC)

  • Wprowadzenie trybu kompaktowego – część większej aktualizacji systemu Windows, która powinna być już widoczna dla użytkowników aplikacji, wliczając w to posiadaczy Asus ROG Ally czy Lenovo Legion Go. Zadaniem trybu jest wprowadzenie intuicyjnej nakładki graficznej dla mniejszych ekranów. Moduł kompaktowy stanie się domyślny w przypadku handheldów.
  • Notyfikacje i banery – dodano opcję wyświetlenia wyłącznie nieprzeczytanych powiadomień.
  • Dodatkowe usprawnienia – wdrożenie Gaming Services Repair Tool, którego zadaniem jest diagnoza i naprawa wszelkich problemów związanych z instalacją lub aktualizacją Gaming Services podczas korzystania z aplikacji Xboxa na PC.

Xbox – aktualizacja na listopad 2023 (konsole Xbox One i Xbox Series X|S)

Xbox - aktualizacja listopad 2023 - powiadomienie Xbox Free Play Days na liście życzeń
Powiadomienie o Xbox Free Play Days dla gier z listy życzeń
  • Wsparcie dla języka japońskiego – osoby władające językiem japońskim otrzymały możliwość posługiwania się nim podczas korzystania z fizycznych oraz wirtualnych klawiatur na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.
  • Powiadomienia z listy życzeń dla gier w Xbox Free Play Days – wraz z listopadową aktualizacją, gracze zaczną otrzymywać informacje o tytułach z Xbox Free Play Days, które znajdują się na ich liście życzeń.
  • Odbieranie Nagród na konsolach z uwierzytelnianiem przez telefon – od teraz użytkownicy aplikacji Nagrody mogą je odbierać z poziomu konsoli, wykorzystując do tego celu uwierzytelnianie poprzez zeskanowanie kodu kreskowego.
  • Aktualizacja kontrolerów bezprzewodowych Xbox – uaktualnienie oprogramowania, które zawiera w sobie m.in. naprawę błędów związanych z przypisywaniem klawisza Shift w Elite Series 2 i adaptacyjnym kontrolerze Xbox w aplikacji Akcesoria. Pozbyto się także problemu, który uniemożliwiał pobranie poprzedniej aktualizacji padów.

Zobacz też: Smartfon do 2000 zł

Jak wspomnieliśmy na samym początku, wdrażanie aktualizacji na listopad 2023 już się rozpoczęło. Powinna ona więc trafiać kolejno do następnych użytkowników PC i konsol.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.