Aktualizacja Xboxów na maj 2023 już dostępna! Konsole Microsoftu wzbogacą się o przydatne funkcje

xbox series x s

Microsoft właśnie poinformował o kolejnej aktualizacji do Xboxów, która przypada na maj. Tradycyjnie już jej wdrażanie rozpoczęło się dzisiaj i potrwa maksymalnie do końca tego tygodnia. Tym razem skupiono się raczej na zaimplementowaniu niewielkich udogodnień, ale nie zabrakło też uaktualnienia dla bezprzewodowych kontrolerów.

Xbox – aktualizacja na maj 2023

Xbox aktualizacja maj 2023 - tagi Discord
Majowa aktualizacja do Xboxa wprowadzi m.in. ułatwienia w zapraszaniu innych graczy do znajomych za pomocą Discorda

Ogłoszona dziś majowa aktualizacja do Xboxów wprowadza łącznie cztery zmiany. Lwią część graczy najpewniej zainteresuje widoczna na powyższym obrazie nowość dla Discorda na konsoli. Od teraz, będąc połączonym z kanałem głosowym na Discordzie, można już zobaczyć Gamertagi swoich znajomych z komunikatora, co ułatwia dodawanie ich do grona znajomych na Xboxie oraz zapraszanie ich do wspólnej zabawy.

Reszta poprawek dodanych wraz z aktualizacją Xboxów na maj 2023 to:

  • Nowe opcje sortowania i filtrowania w Microsoft Store
  • Uaktualnienie oprogramowania bezprzewodowego kontrolera
  • Łatwiejsze odnajdywanie zadań Xbox Game Pass w zakładce Nagrody (niedostępne w Polsce)

Zobacz też: Ranking najlepszych słuchawek gamingowych

Z pełnym opisem aktualizacji można zapoznać się w tym miejscu. Być może nie jest tego wiele, ale z całą pewnością te małe modyfikacje przyczynią się do przyjemniejszego korzystania z Xboxów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.