Xbox nie pokaże żadnej wielkiej gry podczas The Game Awards 2022? Wszystko przez przejęcie Activision Blizzard

The Game Awards 2022

Gala The Game Awards, nazywana także „Growymi Oscarami” to wydarzenie bez wątpienia wyjątkowe w skali całego roku. Podczas jej trwania nie tylko rozdawane są nagrody najlepszym produkcjom, które wyszły na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale także idealna okazja do zaprezentowania nadchodzących tytułów. Xbox od wielu lat gościł na tej imprezie i chętnie ogłaszał na niej swoje przyszłe premiery, jednak według najnowszych plotek, w tym roku firma może odstąpić od tego zwyczaju.

Według „niejasnych plotek” na tegorocznym TGA Xbox nie zaprezentuje żadnej dużej produkcji

Podcast The Xbox Two

Jezz Corden z portalu Windows Central w ostatnim odcinku podcastu The Xbox Two przekazał, że słyszał „niejasne plotki”, jakoby Xbox nie szykował żadnych wielkich zapowiedzi gier na tegoroczną galę The Game Awards. Powodem takiej decyzji ma być napięta obecnie sytuacja wokół przejęcia Activision Blizzard — firma woli po prostu nie dawać urzędnikom argumentów, które mogłyby doprowadzić do odrzucenia tej transakcji. Warto wspomnieć, że na podobny krok zdecydowało się Sony, które jeszcze we wrześniu odwołało swój pokaz PlayStation Showcase, ponieważ nie chce pokazywać nowych pozycji przed zakończeniem dochodzenia w sprawie tego przejęcia.

Przeczytaj też: Telefon gamingowy — najlepsze modele

Mimo że brzmi to bardzo ciekawie, to nadal trzeba pamiętać, że jest to tylko plotka, z resztą to samo podkreśli też Corden. Na podstawie tej plotki rozpoczęły się spekulację, jakoby Microsoft planował stworzyć kolejny pokaz wyłącznie dla swoich produkcji. Prawdę poznamy zapewne już 8 grudnia 2022 roku, wtedy to ruszają „Growe Oscary”, czyli wspomniana wyżej gala The Game Awards.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.