Xbox nie pokaże żadnej wielkiej gry podczas The Game Awards 2022? Wszystko przez przejęcie Activision Blizzard

The Game Awards 2022

Gala The Game Awards, nazywana także „Growymi Oscarami” to wydarzenie bez wątpienia wyjątkowe w skali całego roku. Podczas jej trwania nie tylko rozdawane są nagrody najlepszym produkcjom, które wyszły na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale także idealna okazja do zaprezentowania nadchodzących tytułów. Xbox od wielu lat gościł na tej imprezie i chętnie ogłaszał na niej swoje przyszłe premiery, jednak według najnowszych plotek, w tym roku firma może odstąpić od tego zwyczaju.

Według „niejasnych plotek” na tegorocznym TGA Xbox nie zaprezentuje żadnej dużej produkcji

Podcast The Xbox Two

Jezz Corden z portalu Windows Central w ostatnim odcinku podcastu The Xbox Two przekazał, że słyszał „niejasne plotki”, jakoby Xbox nie szykował żadnych wielkich zapowiedzi gier na tegoroczną galę The Game Awards. Powodem takiej decyzji ma być napięta obecnie sytuacja wokół przejęcia Activision Blizzard — firma woli po prostu nie dawać urzędnikom argumentów, które mogłyby doprowadzić do odrzucenia tej transakcji. Warto wspomnieć, że na podobny krok zdecydowało się Sony, które jeszcze we wrześniu odwołało swój pokaz PlayStation Showcase, ponieważ nie chce pokazywać nowych pozycji przed zakończeniem dochodzenia w sprawie tego przejęcia.

Przeczytaj też: Telefon gamingowy — najlepsze modele

Mimo że brzmi to bardzo ciekawie, to nadal trzeba pamiętać, że jest to tylko plotka, z resztą to samo podkreśli też Corden. Na podstawie tej plotki rozpoczęły się spekulację, jakoby Microsoft planował stworzyć kolejny pokaz wyłącznie dla swoich produkcji. Prawdę poznamy zapewne już 8 grudnia 2022 roku, wtedy to ruszają „Growe Oscary”, czyli wspomniana wyżej gala The Game Awards.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z