Xbox doczekał się pierwszego dedykowanego… projektora. Gracze: „nikt o to nie pytał”

ViewSonic Xbox projektor

Firma ViewSonic przygotowała ostatnio „ciekawą” niespodziankę dla posiadaczy Xboxów, a jest nią mianowicie pierwszy projektor, który otrzymał oficjalny certyfikat od Microsoftu. Po co? Tego w sumie nie wie nikt.

ViewSonic przedstawia certyfikowany projektor dla Xboxa

ViewSonic X1-4K & X2-4K

Już od jakiegoś czasu Microsoft prowadzi program, wedle którego przyznaje certyfikaty sprzętowi „zaprojektowanemu dla Xboxa”, aby upewnić się, że jest on kompatybilny z jego konsolami. Najnowszym produktem z tej linii jest projektor od ViewSonic, który menedżerka firmy Mia Shen opisuje jako „projektor do gier”.

Naturalnie Xbox One i Xboxy Series X|S współpracują także z niecertyfikowanymi projektorami. Ten konkretny model miał jednak przejść 63 testy przeprowadzone osobiście przez zespół „Zielonych”.

Z technicznego punktu widzenia ViewSonic podaje, że X2-4K obsłuży „ekskluzywne dla Xboxa kombinacje rozdzielczości i częstotliwości odświeżania”, co oznacza 120 Hz przy 1440p. Ekskluzywność ta polega jednak na tym, że takie same liczby osiągniemy przy sparowaniu projektora z komputerem. Zasadniczo inne jego funkcje działają też z „dowolną z obecnych konsol do gier”, czyli najprawdopodobniej także z PS5.

Co warte wspomnienia, X2-4K jest projektorem krótkiego rzutu. Zgodnie z opisem od ViewSonic zaoferuje więc obraz o przekątnej do 100 cali w odległości do 1,5 metra. Wyposażono go też w dwa porty HDMI 2.0. Rozgrywka w 4K będzie możliwa przy częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Amerykańska cena pierwszego certyfikowanego projektora dla Xboxa została ustalona na 1599,99 dolarów (ok. 6500 zł). Możemy śmiało założyć, że prawdopodobnie nie będzie on dostępny w Polsce, ale taki obrót spraw raczej niespecjalnie zasmuciłby kogokolwiek z nas.

Opinie graczy na temat całej sprawy poznamy bowiem m.in. z Reddita. W wątku poświęconym projektorowi dominują komentarze twierdzące, że „dosłownie nikt o to nie pytał” albo zwyczajnie tego nie potrzebował.

Zobacz też: Komendy do Wiedźmin 3

Kup Xbox Series X

Tak czy inaczej, X2-4K trafi do sprzedaży w lipcu 2023 roku. Pozostaje nam wierzyć, że rzeczywiście wyniesie nasze wrażenia z rozgrywki na „nowy poziom niesamowitości”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.