Granie w chmurze już dostępne przez aplikację Xbox na komputerach z Windows 10, ale na razie tylko dla testerów

Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming to usługa Microsoftu pozwalająca na granie w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Dotychczas na komputerach z Windowsem 10 z rozwiązania można było korzystać tylko przez kompatybilną przeglądarkę, ale od dziś insiderzy mogą już testować Cloud Gaming bezpośrednio w aplikacji Xbox. Lepiej późno niż później!

Chcesz kupić 20 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za ok. 100 zł? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Cloud Gaming w aplikacji Xbox na Windows 10

Xbox Cloud Gaming

Microsoft właśnie poinformował, że usługa Xbox Cloud Gaming została już zintegrowana z aplikacją Xbox na komputerach z Windowsem 10. Na razie z grania w chmurze przez pecetową aplikację mogą korzystać tylko uczestnicy programu Xbox Insider Hub, ale z czasem nowość zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Microsoft zdecydował się na początkowe ograniczenie dostępu do Xbox Cloud Gaming przez aplikację Xbox na Windows 10 tylko dla testerów, by wyłapać ewentualne błędy i móc dopracować usługę przed szerszym wprowadzeniem na rynek.

Pod koniec warto wspomnieć, że w aplikacji pojawiły się też nowe funkcje ułatwiające grę. Mowa tu m.in. o przejrzystych informacjach na temat stanu kontrolera i sieci, a także rozwiązaniach społecznościowych umożliwiających utrzymywanie kontaktu ze znajomymi oraz możliwości zapraszania do wspólnej zabawy innych osób (nawet tych, które grają w chmurze bez zainstalowanej gry).

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Dołącz do redakcji