Xbox Cloud Gaming z nową funkcją u pierwszych graczy! Aż dziwne, że Microsoft dodał ją dopiero teraz

Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming to usługa Xboxa pozwalająca na granie w chmurze, będąca częścią abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Z roku na rok rozwiązanie Microsoftu staje się coraz lepsze, wszak firma pokłada bardzo duże nadzieje w tzw. cloud gamingu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pierwsze osoby korzystające z Xbox Cloud Gaming dostały już dostęp do nowej, naprawdę przydatnej funkcji.

Xbox Cloud Gaming w końcu pozwoli graczom łatwo zarządzać zapisami gier

Jak poinformował Tom Warren z The Verge, Xbox Cloud Gaming wkrótce pozwoli wszystkim graczom na zarządzanie zapisami gier z poziomu przeglądarki oraz telewizorów Samsung Smart TV. Aktualnie nowość testują już uczestnicy programu Xbox Insider, choć niektórzy fani, niebędący insiderami, zgłaszają, że też otrzymali już dostęp do tej funkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rzeczona funkcjonalność z pewnością będzie ułatwieniem życia dla wielu osób. Jak możemy zobaczyć na zrzutach ekranu udostępnionych przez Toma Warrena, gracze z poziomu przeglądarki i TV Samsunga będą mogli m.in. usuwać zapisy oraz synchronizować je z nowym urządzeniem.

Warto jednak zaznaczyć, że z wymienionej opcji będzie można korzystać tylko w stosunku do gier, które uruchomiliśmy w ciągu ostatnich 30 dni. Nie jest to wielka niedogodność, niemniej takie rozwiązanie narzuca na graczy niejako presję, aby w ciągu miesiąca choć raz odpalić dany tytuł, jeżeli oczywiście zależy im na możliwości łatwiejszego zarządzania save’ami.

Kiedy opisywana nowość zostanie udostępniona dla wszystkich, na pewno o tym poinformujemy. Tymczasem wszystkim zainteresowanym pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać, lub już teraz sprawdzić, czy przypadkiem nie dostało się do niej dostępu – wszak niektórzy informują, że im się poszczęściło, mimo nieuczestniczenia w programie Xbox Insider.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.