Tak wyglądał prototyp deweloperski Xboxa. Ojciec marki pochwalił się zdjęciem

Xbox Development Kit prototyp

Wygląd devkitów poszczególnych konsol to zawsze coś, co interesuje graczy. Tymczasem od niedawna mogą oni zobaczyć, jak prezentuje się prototypowa konsola deweloperska Xboxa. Jej zdjęcie dostało się do internetu za sprawą Seamusa Blackleya, który był w przeszłości jedną z twarzy marki.

Prototypowy devkit Xboxa

Niedawno w internecie pojawił się trend, który polega na przerabianiu Xboxów tak, aby wyglądały jak komputery z lat 90. XX wieku. Na jedną z takich fotografii zareagował Seamus Blackley – osoba, której w dużej mierze zawdzięczamy wydanie oryginalnego Xboxa z 2001 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórca zauważył bowiem, że efekt pracy jednego z fanów jest podobny do oryginalnego, prototypowego zestawu deweloperskiego Xboxa. Do posta zostało dołączył też zdjęcie konsoli, tym samym ujawniając jej wygląd.

Ta w dużej mierze wygląda niemal identycznie, co zwykły PC. Na jej obudowie widnieje także napis „Alpha II”, co sugeruje, że istniała jeszcze wcześniejsza wersja devkita.

Widzimy więc, że konsola przeszła długą drogę, zanim udało jej się osiągnąć finalny wygląd. Jej nazwa także przez jakiś czas pozostawała zagadką, ale ostatecznie zdecydowano o pozostawieniu tytułu roboczego sprzętu, który pochodził od technologii DirectX. Wstępnie na platformę mówiono bowiem DirectXbox, a następnie przechrzczono ją na Xboxa.

Źródło: PC Gamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.