Xbox chce edukować przez gry! Nauka przez 7 tytułów z Xbox Game Pass

Xbox logo

Zapewne wielu graczy spotkało się z kiedyś z opinią, że gry wideo to strata czasu i nie da się z nich niczego nauczyć. Każda osoba posiadająca rozum i godność człowieka wie, że to medium tak samo wartościowe jak filmy czy książki. Firma Microsoft postanowiła jednak pokazać niedowiarkom, że gry mają też w sobie walory edukacyjne za sprawą podcastu Xbox Field Trips, który zabiera użytkowników w podróż po tytułach znanych z usługi Xbox Game Pass.

Xbox Field Trips — edukacyjny podcast dla fanów gier

Reklama Xbox Game Pass

Microsoft chyba postawił sobie za punkt honoru pokazać wszystkim, że gry mogą być świetnym miejscem do nauki i w tym celu wybrał 7 tytułów dostępnych w usłudze Xbox Game Pass i na ich podstawie stworzył podcast Field Trips. Słuchowisko to ma zaoferować najmłodszym graczom niezwykle ciekawą podróż przez ich ulubione produkcje, łącząc rozgrywkę z aspektem edukacyjnym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, na podcast Xbox Field Trips dostępny jest jedynie w języku angielskim, przez co zdecydowana większość dzieci w Polsce nie będzie mogła z niego skorzystać. Jeśli jednak język obcy nie stanowi problemu, to warto sprawdzić to, co przygotował Microsoft, gdyż może być to świetne doświadczenie.

Poniżej lista wszystkich odcinków Xbox Field Trips:

By móc w pełni doświadczyć tego, czym ma być Xbox Field Trips należy mieć zainstalowaną aplikację Spotify na swoim komputerze i konsoli oraz mieć wykupionego Game Passa. Potem wystarczy wyszukać podcast „Beyond Xbox: Field Trips”, włączyć wybrany tytuł i wsłuchać się w to, co przygotował dla najmłodszych graczy Microsoft.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.