„Xbox Game Pass za 10 lat będzie miał 200 milionów subskrybentów”. Zaskakująca wizja przyszłości usługi „Zielonych”

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to abonament z grami, o którym słyszał chyba każdy gracz. Subskrypcja Microsoftu staje się coraz popularniejsza, czemu trudno się dziwić, wszak Amerykanie stale inwestują w jej rozwój, przyciągając tym samym nowych klientów. W międzyczasie znany branżowy analityk przedstawił swoją wizję na temat przyszłości rzeczonej usługi. Mężczyzna widzi ją w niezwykle jasnych barwach.

200 milionów subskrybentów Xbox Game Pass w ciągu 10 lat – optymistyczna wizja branżowego analityka

Odcinek podcastu Michaela Pachtera o Xbox Game Pass

Michael Pachter to ceniony, branżowy analityk, którego graczom raczej przedstawiać nie trzeba. Kilka dni temu mężczyzna zaskoczył wiele osób swoją analizą na temat przyszłości Xbox Game Pass. Według niego w ciągu najbliższych 10 lat subskrypcja Microsoftu przekroczy barierę 200 milionów subskrybentów, co niewątpliwie byłoby ogromnym sukcesem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pachter widzi sens w obecnej strategii Amerykanów polegającej na udostępnianiu oferty Xbox Game Pass na jak największej liczbie urządzeń (głównie przez chmurę), bo dzięki temu sposobowi firma jest w stanie dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców. Jednocześnie analityk dostrzega – zresztą podobnie jak Microsoft – że model gier ekskluzywnych przestaje mieć sens.

Co warte doprecyzowania, nie wiadomo, czy w swojej predykcji w postaci 200 mln subskrybentów XGP w ciągu najbliższych 10 lat Pachter bierze pod uwagę wszystkie warianty abonamentu, w tym Xbox Game Pass Core, czyli dawny Xbox Live Gold. Możemy jednak śmiało założyć, że tak – niemniej warto wspomnieć, że w lutym Microsoft chwalił się liczbą 34 milionów abonamentów Xbox Game Pass, jednak w tym wyniku z pewnością nie uwzględniono obecnego XGP Core.

Jest to oczywiste, ponieważ pod koniec swojego żywota Xbox Live Gold miał 50 milionów subskrybentów, więc gdyby Microsoft w swoich wyliczeniach brał pod uwagę także Golda (czyli obecnie XGP Core), to lutowy wynik powinien wynosić 84 miliony, a nie 34.

A czy Waszym zdaniem predykcja Michela Pachtera stanie się rzeczywistością? Jak zapatrujecie się na przyszłość Game Passa? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Wccftech

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.