Szef Take-Two twierdzi, że Xbox Game Pass ma już 30 milionów subskrybentów

Xbox Game Pass

Nie da się zaprzeczyć, Xbox Game Pass z każdym dniem rośnie w siłę. Microsoft stale dodaje do swojej usługi nowe gry, co przyciąga kolejnych subskrybentów. A skoro o subskrybentach mowa, to w styczniu dowiedzieliśmy się, że abonament Amerykanów opłaca 18 milionów osób. Co ciekawe, według szefa Take-Two na chwilę obecną Xbox Game Pass ma już 30 milionów abonentów.

30 milionów subskrybentów Xbox Game Pass? Na to wygląda

Podczas wywiadu dla The Wrap, w którym uczestniczył Phil Spencer wraz z CEO Take-Two Straussem Zelnickiem, ten drugi w pewnym momencie poinformował, że obecna liczba subskrybentów Xbox Game Pass oscyluje wokół 30 milionów. Phil Spencer nie potwierdził ani nie zaprzeczył, ale zaśmiał się i dodał, że ostatni publiczny wynik, którym podzielił się Microsoft, to 18 milionów.

Chwilę później Strauss Zelnick poprawił swoją wypowiedź słowami „jest to więcej niż 18 milionów”. Wygląda więc na to, że szef Take-Two nie utrzymał języka za zębami i przedwcześnie zdradził aktualną liczbę abonentów Xbox Game Pass. Oczywiście tej informacji nie można brać za pewnik, ale wiele wskazuje na jej autentyczność, bo w końcu Spencer nie zaprzeczył. W każdym razie zanosi się na to, że oficjalne statystyki dotyczące użytkowników Xbox Game Pass poznamy już niedługo prosto z ust Microsoftu. W sprawie bazy subskrybentów firma milczy od początku roku, a więc naprawdę długo.

Dyskusja na temat wpisu