Xbox Game Pass trafi na inne konsole? Phil Spencer: „nie poddaję się”

Xbox Game Pass na Nintendo Switch

Xbox Game Pass to subskrypcja Microsoftu, która jest dostępna na Xboxie One, Xboxie Series S, Xboxie Series X oraz komputerach PC. Najnowsze informacje wskazują jednak, że z czasem popularny abonament może trafić również na konsole innych firm. Phil Spencer robi co tylko może, aby taki scenariusz się ziścił.

Xbox Game Pass może pojawić się na innych konsolach

Rozpoczął się drugi dzień batalii sądowej Epic Games z Apple. Rozprawa jest publiczna, dlatego w Sieci regularnie pojawiają się ciekawe dowody. Tym razem mamy do czynienia z ujawnioną korespondencją z sierpnia 2020 roku pomiędzy Timem Sweeneyem (CEO Epic Games) a Philem Spencerem, szefem Xboxa. Jej najciekawszym fragmentem jest ten, w którym Spencer przyznaje, że nie poddaje się w staraniach udostępnienia xCloud (Xbox Cloud Gaming) na konsolach innych firm.

Xbox Cloud Gaming, czyli usługa umożliwiająca granie w chmurze, jest obecnie nieodłączną częścią abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, co sugeruje, że PlayStation czy Switch może otrzymać „pełen pakiet”. Oczywiście istnieje też możliwość „odłączenia” Xbox Cloud Gaming od Game Passa, ale wydaje się to stosunkowo mało prawdopodobne, bo wtedy Microsoft musiałby mocno przebudować swoją ofertę.

Mimo że Phil Spencer chciałby zobaczyć Xbox Cloud Gaming na konkurencyjnych sprzętach, bo tak wynika z ujawnionych maili, wcale nie oznacza to, że taki scenariusz kiedykolwiek się ziści. Chęci Microsoftu nie wystarczą – potrzebna jest jeszcze zgoda potencjalnych partnerów, a o nią może być ciężko. Pod koniec warto wspomnieć, że od dłuższego czasu krążą plotki, jakoby Xbox Game Pass miał się pojawić na Switchu od Nintendo. Nie da się ukryć, że ta konsola wydaje się znacznie bardziej prawdopodobna aniżeli PlayStation 4 czy PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!