Xbox Game Pass nadal będzie wzbogacać się o tytuły first-party. Microsoft gwarantuje dalszy rozwój swojej usługi

Xbox Game Pass

Nie da się ukryć, że usługa Xbox Game Pass stale rozwijana jest przez Microsoft poprzez dodawanie do oferty coraz to nowych tytułów. Dzięki temu za relatywnie małe pieniądze wielu graczy uzyskuje dostęp do sporych rozmiarów biblioteki pełnej różnorodnych tytułów, tworzonych zarówno przez większych, jak i mniejszych wydawców.

W ostatnim wywiadzie dla serwisu Rolling Stone wiceprezes Xbox Corporate — Sarah Bond — poruszyła właśnie tę kwestię, zapewniając, że strategia giganta z Redmond nie zmieni się w najbliższej przyszłości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według wiceprezes Xbox Corporate Microsoft nadal stara się rozwijać abonament Xbox Game Pass

Xbox Game Pass
Gry z Xbox Game Pass

W rozmowie Sarah Bond stwierdziła, że Microsoft obecnie poświęca sporo uwagi produkcjom, które niebawem powinny trafić do abonamentu Xbox Game Pass. Jednocześnie podkreśliła ona, iż największą zaletą tej usługi jest jej różnorodność, która z czasem ma być jeszcze większa.

Wszystko to ma być zasługą gier first-party od takich firm jak Zenimax czy Activision Blizzard, które też niebawem powinno stać się jedną z korporacji zależnych od producenta Xboxów.

Bardzo jasno określiliśmy nasze zobowiązanie, aby nasze własne portfolio zostało wysłane do Game Pass dzień i dzień. Rozumiemy, że ludzie naprawdę to cenią, ale chodzi również o różnorodność treści. Tak naprawdę nie chodzi o jedno przejęcie. Chodzi o głębokość i szerokość portfolio; od dużych gier Triple A, przez tytuły indie, po ukryte klejnoty. To właśnie sprawia, że Game Pass jest naprawdę cenny.

Sarah Bond — wiceprezes Xbox Corporate

Bond dodała także, że Xbox Game Pass jest dla mniejszych deweloperów świetnym miejscem, gdzie mogą „odnieść większy sukces ekonomiczny i nadal się rozwijać” bez względu na to, jak ich gry zostaną odebrane na platformach, gdzie dostępny jest abonament Microsoftu.

Game Pass to opcja dla deweloperów. Jedną z rzeczy, o których dużo rozmawiamy wewnętrznie, ale staram się dzielić bardziej zewnętrznie, jest model biznesowy związany z grą, który ma rzadki związek z naturą rozgrywki. Inwestujemy dużo czasu w to, jak wprowadzamy większą różnorodność modeli biznesowych; jak tworzymy więcej opcji. Dużo mówimy o Game Pass, ponieważ subskrypcja jest najnowszą opcją, którą skalowaliśmy: masz pay-to-play, potem był free-to-play, a następnie wprowadziliśmy Game Pass.

Sarah Bond — wiceprezes Xbox Corporate

W trakcie rozmowy poruszona została także kwestia dość elastycznego podejścia do wydawania gier, a jako przykład posłużyła tu niedawna i przede wszystkim niespodziewana premiera Hi-Fi Rush. Dzięki rzadko spotykanej metodzie ogłoszenia premiery produkcja od Tango Gameworks zwróciła uwagę nawet tych osób, które mogłyby sceptycznie do niej podchodzić.

Przeczytaj też: Laptop do 6000 zł — najlepsze modele

Na koniec podjęty został temat przejęcia Activision Blizzard i tutaj Sarah Bond powołała się na przykład Minecrafta, kiedy to firma również musiała starać się łagodzić obawy niektórych organów regulacyjnych na całym świecie. Ostatecznie jednak kobieta ma nadzieję, że transakcja zostanie pomyślnie sfinalizowana, co pozytywnie wpłynie na jeszcze większą różnorodność biblioteki Xbox Game Pass.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.