Policzono, ile warte są gry, które trafiły do Xbox Game Pass w 2021 roku. Łączna kwota robi wrażenie!

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to usługa Microsoftu, którą firma sumiennie rozwija. Każdego miesiąca w abonamencie ląduje wiele nowych gier, które nierzadko wywołują uśmiech na twarzach subskrybentów. Dziś dowiedzieliśmy się, ile warte są produkcje, które trafiły do Game Passa w 2021 roku. Kwota robi wrażenie i jednocześnie pokazuje, jak bardzo opłacalna jest tytułowa subskrypcja.

Łączna wartość gier, które trafiły do Xbox Game Pass w 2021 roku

Xbox Game Pass PC
Xbox Game Pass

Według wyliczeń portalu The Loadout w 2021 roku do Xbox Game Pass dodano gry o łącznej wartości 6317,35 dolarów (ok. 25900 zł). „Najdroższym miesiącem” był marzec, kiedy do subskrypcji trafiły produkcje warte w sumie 964,67 dolarów (blisko 4000 zł). W ramach ciekawostki należy wspomnieć, że właśnie wtedy w Game Passie pojawiło się wiele gier Bethesdy; łączną wartość wszystkich 30 tytułów tego wydawcy dodanych do usługi Microsoftu w 2021 roku wynosi 604,71 dolarów, co przekłada się na mniej więcej 2500 zł. Szybka matematyka wskazuje, że produkcje tej firmy odpowiadają za niemal 10% wartości wszystkich nowości w Xbox Game Pass z bieżącego roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najmniej obfitym miesiącem był kwiecień, bo wtedy Game Passa zasiliły produkcje za 330,91 dolarów (ok. 1350 zł). Wymienione kwoty zostały wyliczone na podstawie standardowej ceny każdej gry w amerykańskim Xbox Store, a pod uwagę wzięto wydania na wszystkie platformy, czyli zarówno komputery jak i konsole. W tym momencie warto się na chwilę zatrzymać i zaznaczyć, że ceny w polskim Xbox Store są zwykle zauważalnie wyższe niż w Stanach Zjednoczonych, dlatego gdyby od początku liczyć na podstawie cen z naszego regionu, to raczej na pewno łączna wartość gier dodanych do Xbox Game Pass w 2021 roku przekroczyłaby 30 tysięcy złotych.

Oczywiście lwią część tytułów, które zadebiutowały w Game Passie w mijającym roku można kupić znacznie taniej w stosunku do standardowej ceny, ale kierując się promocjami, dokonanie dokładnych obliczeń nie byłoby możliwe. Trzeba jednak przyznać, że nawet przy uwzględnianiu aktualnych ofert promocyjnych finalna kwota z pewnością nadal byłaby imponująca, a tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę niską cenę subskrypcji Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.