Microsoft chciał udostępnić Xbox Game Pass na konsolach PlayStation, ale Sony się nie zgodziło

PS5 Xbox Game Pass

Wiele osób zastanawia się, co kupić – PS5 czy Xbox Series X. Ogromnym argumentem przemawiającym za konsolą „Zielonych” jest abonament Xbox Game Pass, ale okazuje się, że mógł on się pojawić również na sprzęcie Sony. Problem w tym, że japońska korporacja odrzuciła propozycję Microsoftu.

Xbox Game Pass nie dla PS4 ani PS5, bo Sony nie było zainteresowane współpracą z Microsoftem

Walka o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft trwa w najlepsze. Dzisiaj brytyjski urząd szczegółowo wyraził swoje obawy dot. transakcji, mając na uwadze przede wszystkim interesy konkurencji Microsoftu, w tym Sony. Amerykanie przygotowali już swoje kontrargumenty na słowa urzędników, jednak do niezwykle ciekawego fragmentu w wystosowanym dokumencie dokopał się Tom Warren z The Verge.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W swojej odpowiedzi dla brytyjskiego urzędu Microsoft wyraźnie napisał, że Japończycy nie zgodzili się na umieszczenie Game Passa na konsolach PlayStation. Amerykański gigant wspomniał też, że Sony „zdecydowało się chronić swoje przychody ze sprzedaży nowych gier, zamiast oferować graczom możliwość uzyskiwania do nich dostępu poprzez subskrypcję PlayStation Plus”.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Microsoft wspomniał o swoich próbach umieszczenia Game Passa na PlayStation, aby zobrazować stanowisko Sony w kwestii walki z konkurencją. Trzeba uczciwie przyznać, że Amerykanie celnie punktują ruchy Japończyków, choć wojna się jeszcze nie skończyła. Kiedy na jaw wyjdą nowe, ciekawe informacje, to na pewno o nich napiszemy.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.