Kupujesz Xbox Game Pass z Turcji albo innych regionów? Microsoft właśnie dokręcił Ci śrubę

Xbox game pass turcja

Xbox Game Pass jest jedną tych usług, które przez bardzo długi czas kusiły graczy nie tylko rozbudowanym katalogiem gier, ale także relatywnie niską ceną. Dodatkowym atutem był także fakt, że sprawnie kombinując, można było subskrypcję tą kupić znacznie taniej, korzystając z ofert krajów takich jak Turcja czy Argentyna. Najwidoczniej proceder ten powoli dobiegnie końca.

Microsoft wprowadza ograniczenia na kupowanie Xbox Game Pass w „egzotycznych krajach”

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Zgodnie z najnowszym komunikatem, który przedstawił Microsoft, wprowadzane zostały dodatkowe ograniczenia, które mają ograniczyć proceder kupowania i gromadzenia czasu subskrypcji Xbox Game Pass w kilku konkretnych krajach. Państwa, o których mowa to: Argentyna, Brazylia, Chile, Kolumbia, Meksyk, Singapur, Tajwan i Turcja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W efekcie nowej polityki, kody, które zostały zakupione w tych krajach, będzie można wykorzystać na maksymalne przedłużenie subskrypcji o 13 miesięcy. Do tej pory gracze mogli doładowywać ważność tej usługi, gromadząc w ten sposób nawet do 36 miesięcy, co oczywiście mogło generować Microsoftowi spore straty.

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Warianty, które zostały objęte tego rodzaju ograniczeniami to: Xbox Game Pass Core, Xbox Game Pass na konsole oraz PC Game Pass, a także EA Play. Co ciekawe, Xbox Game Pass Ultimate nadal można przedłużyć maksymalnie do 36 miesięcy w każdym kraju, gdzie jest on dostępny.

Warto też zaznaczyć, że mieszkańcy innych niż wymienione powyżej państw, którzy kupują klucze w ramach lokalnej dystrybucji, nie muszą się martwić. Ich ograniczenie to nie dotyczy i nadal mogą przedłużać swój abonament o wspomniane 3 lata do przodu.

Tego rodzaju decyzja nie powinna szczególnie dziwić, zwłaszcza że właśnie Tureckie czy Argentyńskie warianty Game Passa cieszyły się na świecie sporą popularnością właśnie ze względu na cenę. Teraz jednak to „tanie granie” zostanie bardzo utrudnione.

Źródło: Support Xbox

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.