To największa premiera third-party w historii Xbox Game Pass. Niesamowity sukces gry indie

Palworld Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to szalenie popularny abonament z grami od Microsoftu, którego oferta cały czas się rozrasta. Niecałe 2 tygodnie temu do biblioteki usługi Amerykanów trafił Palworld, nieustannie bijący od tego czasu wszelkie rekordy. Tak się składa, że ta stosunkowo niewielka gra indie skradła serca subskrybentów XGP, co z kolei pozwoliło jej zdobyć niesamowite wyróżnienie.

Palworld to największa premiera third-party w historii Xbox Game Pass

Na swoim profilu na Twitterze Xbox potwierdził, że Palworld jest największą premierą third-party w historii Xbox Game Pass. Co jeszcze bardziej imponujące, hit studia Pocketpair zdobył to osiągnięcie w zaledwie 10 dni, a łącznie grę sprawdziło już ponad 7 milionów użytkowników Xboxów. Ponadto w rekordowym momencie gra mogła się pochwalić aż 3 milionami aktywnych graczy na konsolach „Zielonych” w przeciągu 24 godzin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sukces Palworld jest niepodważalny i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Gra bije kolejne rekordy sprzedażowe w zasadzie z dnia na dzień, a dynamika ta wydaje się iść tylko w górę. Nie ulega wątpliwości, że swoją cegiełkę do sukcesu gry studia Pocketpair dołożył właśnie Xbox Game Pass, w końcu spora część graczy sprawdziła tę produkcję dzięki jej obecności w abonamencie Microsoftu.

Na całej popularności zyskują nie tylko twórcy z Pocketpair, a także wspomniany Microsoft, bo Palworld z pewnością napędza sprzedaż subskrypcji Xbox Game Pass; obecność gry w abonamencie to korzyść obopólna. A Wy mieliście już okazję sprawdzić „Pokemony ze spluwami”? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter (Xbox Wire)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.