Minecraft Java Edition i Minecraft Bedrock Edition na PC wkrótce w Xbox Game Pass

Minecraft

Minecraft to produkcja, o której słyszał w zasadzie każdy gracz. Dotychczas w subskrypcji Xbox Game Pass gra była dostępna tylko w wersji konsolowej, jednak już niedługo ulegnie to zmianie. Mówiąc prościej: pecetowe wydania Minecraft Java Edition i Minecraft Bedrock Edition zmierzają do abonamentu Microsoftu. Czas najwyższy!

Pecetowe wydania Minecraft Java Edition i Minecraft Bedrock Edition niedługo w Xbox Game Pass

Zapowiedź debiutu pecetowego Minecrafta w Xbox Game Pass

Minecraft Java Edition to oryginalne wydanie Minecrafta, które zostało napisane w języku Java. Z kolei Bedrock Edition to ten sam Minecraft, ale odtworzony w C++, by grę można było uruchomić również na konsolach. Idąc tym tropem, w przeciwieństwie do „Javy” wersja Bedrock wspiera rozgrywkę międzyplatformową.

Idei Minecrafta raczej nie trzeba nikomu przybliżać, więc tym razem sobie darujemy i przejdziemy od razu do konkretów. Otóż Minecraft PC Bundle, czyli zestaw zawierający zarówno Minecraft Java Edition jak i Minecraft Bedrock Edition w wersji na PC, trafi do Xbox Game Pass już 2 listopada 2021 roku. Ciężko powiedzieć, dlaczego pecetowa wersja gry pojawi się w abonamencie dopiero w przyszłym miesiącu, skoro Microsoft posiada przecież prawa do marki, ale cóż – lepiej późno niż później.

Dyskusja na temat wpisu