Xbox Game Pass to „zaszczyt” dla deweloperów. Kolejni twórcy chwalą usługę Microsoftu

Xbox Game Pass

Nie da się ukryć, że Xbox Game Pass to usługa obok której wielu graczy nie może przejść obojętnie, a to głównie za sprawą całkiem szerokiej gamy dostępnych w niej gier. Oczywiście pojawiają się także głosy, które krytycznie podchodzą do tego abonamentu, twierdząc, iż znajduje się w nim zbyt wiele zapychaczy, a za mało konkretnych i dużych gier. A jakie zdanie mają deweloperzy? Okazuje się, że wielu z nich postrzega ofertę Microsoftu jako idealną.

System Xbox Game Pass to dla deweloperów nieoceniona pomoc w promocji produkcji

Homestead Arcana
Homestead Arcana

Podczas ostatniego wywiadu przeprowadzonego przez portal God is a Geek deweloperzy ze studia Serenity Forge stwierdzili, że system Xbox Game Pass był nieocenioną pomocą w promocji ich produkcji — Homestead Arcana. Dodatkowo wspomniana została rola Microsoftu, który był „bezcennym partnerem” dla twórców, a demonstrował to poprzez zaangażowanie w popularyzację pozycji od niezależnych autorów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Microsoft okazał się bezcennym partnerem dla studia Serenity Forge, nieustannie demonstrując zaangażowanie we wsparcie i promowanie gier indie, przy okazji pomagając w kiełkowaniu zróżnicowanych, ciekawych projektów. Współpraca z Xbox Game Pass dała nam szansę dotarcia do szerokiej publiczności, do osób, które normalnie pewnie nie zwiedziłyby świata Homestead Arcana. Wsparcie ze strony Microsoftu było niesamowite i muszę powiedzieć, że to dla nas zaszczyt, że możemy kontynuować u boku Microsoftu pracę przy kolejnych przedsięwzięciach.

Zhgenghua Yang — prezes Serenity Forge

W trakcie rozmowy poruszony został temat dalszych planów studia, gdzie prezes studia zapowiedział wiele poprawek dla swojego najnowszego dzieła. Te mają pojawić się już w przyszłości, a jednocześnie deweloperzy zamierzają „wzbogacić w pewien sposób” gameplay oferowany przez Homestead Arcana.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Nie są to jedyne pozytywy ze strony twórców gier, które padają pod adresem Xbox Game Pass. Dla graczy są to także całkiem dobre wieści, bo jeśli sama usługa jest atrakcyjna dla deweloperów, to dla abonentów oznacza to przypływ nowych pozycji, które uznane być mogą za „nieoczywiste perełki”.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.