Szczęśliwiec wygrał dożywotni dostęp do usługi Xbox Game Pass. Nie chce jednak odebrać nagrody

Xbox Game Pass

W 2021 roku Microsoft zapowiedział konkurs, w którym nagrodą był dożywotni abonament Xbox Game Pass Ultimate. Gigant z Redmond zorganizował wydarzenie oraz wybrał zwycięzcę. Niestety sam zainteresowany odmówił przyjęcia nagrody, ze względu na swoją sytuację finansową.

Mężczyzna wygrał 40-letni dostęp do Xbox Game Pass, jednak nie może przyjąć nagrody

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Amerykańska korporacja przygotowała wydarzenie „Xbox Game Pass Ultimate Access For Life”. Użytkownicy mieli za zadanie wydać 200 punktów w sklepie Microsoft, aby wziąć udział w loterii. Wylosowany szczęśliwiec miał otrzymać 40-letni abonament Xbox Game Pass.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Microsoft dotrzymał umowy i wybrał zwycięzcę. Gracz niestety musiał zrezygnować z nagrody, ponieważ wpłynęłoby to na jego rozliczenie podatkowe:

„Przeczytałem, że jeśli zgłoszę się po nagrodę, to do mojego podatku za 2023 rok zostanie doliczone 7300 dolarów jako dochód podlegający opodatkowaniu. Zgodnie z amerykańskim prawem podatkowym, prawdopodobnie spowoduje to wzrost mojego federalnego podatku za 2023 rok o 1752 dolary (czyli 24% wartości wygranej). Ponadto miałbym doliczone podatki od dochodu stanowego, ale nie będziemy się tym teraz przejmować. Część „dożywotnia” nagrody jest ograniczona do maksymalnie 40 lat, dlatego też 7300 dolarów stanowi jej wartość pieniężną, którą muszę zgłosić do urzędu skarbowego. Nagroda nie jest zbywalna ani nie mogę poprosić o jej wartość pieniężną.”

Zwycięzca

„Szczęśliwy” zwycięzca zaznaczył, że wolałby, żeby nagrodą był 10-letni abonament Xbox Game Pass Ultimate, ponieważ nie byłoby to dla niego tak kosztowne jak opcja na 40 lat. Niestety nagroda nie może zostać wymieniona.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do pracy

Niestety mężczyźnie nie będzie dane cieszyć się „dożywotnim” dostępem do usługi Xbox Game Pass. Możliwe, że Microsoft przemyśli sprawę i być może w kolejnej edycji konkursu nieco zmieni nagrody.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.