Xbox Game Pass znowu pójdzie do góry? Phil Spencer twierdzi, że podwyżka „jest nieunikniona”

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass w ostatnim czasie przeżywa prawdziwą „złotą passę” w postaci wielu mocnych premier, takich jak Starfield, Payday 3 czy Lies of P. Te oraz wiele, wiele innych pozycji można ogrywać za niewiele ponad 60 zł miesięcznie, co zdaje się nie być zbyt wygórowaną kwotą. Możliwe jednak, że niebawem to się zmieni i cena Xbox Game Pass może pójść w górę.

Phil Spencer potwierdza, że w przyszłości możemy być pewni podwyżki Xbox Game Pass

Phil Spencer podczas targów Tokyo Game Show udzielił wywiadu portalowi Game Watch, gdzie poruszono temat potencjalnych podwyżek Xbox Game Pass. Szef marki Xbox stwierdził, że zwiększenie opłat za abonament od Microsoftu „jest nieuniknione”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po pierwsze, zawsze chcemy dać Ci możliwość wyboru sposobu budowania biblioteki. Możesz subskrybować [Xbox] Game Pass, aby grać lub kupować gry. Chociaż głównym założeniem jest zapewnienie większej wartości, myślę, że w przyszłości podwyżka jest nieunikniona. Niedawno raz podnieśliśmy nasze ceny, ale decyzja została podjęta po dokładnym przemyśleniu. Uważamy, że ważne jest, aby świadczyć usługi, które są uznawane za wystarczająco wartościowe, nawet jeśli ceny wzrosną.

Phil Spencer

Oczywiście powyższe słowa szefa marki Xbox nie ujawniają, kiedy ewentualne podwyżki wejdą w życie, jednak sama wypowiedź potwierdza, że Microsoft rzeczywiście rozważa wprowadzenie nowego cennika. Można spodziewać się, że gracze raczej niechętnie przystaną na takie działania giganta z Redmond.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 7000 zł

W dalszej części wywiadu Phil Spencer przyznał, że obecna strategia Xboxa to wydawanie gier, w które będzie można grać na wielu urządzeniach. Co ważne, Microsoft nie zamierza w żaden sposób przeszkadzać w powiększaniu się społeczności skupionej wokół swojego ekosystemu.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.