Gry Xboxa zdominowały PlayStation! Preordery rozchodzą się świetnie

PlayStation Xbox

Minęło już trochę czasu, odkąd pierwsze gry Xboxa zostały zapowiedziane na PlayStation. Okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. Udało im się bowiem zdominować listę preorderów na konsolach Sony.

Gry Xboxa w pierwszej 10 najpopularniejszych preorderów na PlayStation

Sea of Thieves – zwiastun

Wiele osób krytykowało Microsoft za umieszczenie swoich gier na PlayStation, ale jak na razie wypada to opłacalnie dla amerykańskiej firmy. Wskazuje na to lista najpopularniejszych preorderów na konsole Sony, którą (za NeoGAF i eXputer) zdominowały produkcje „Giganta z Redmond”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwsze miejsce zajmuje bowiem Sea of Thieves, które pojawi się na PS5 już 30 kwietnia. W czołówce jest edycja Premium gry, ale na miejscach 8 i 10 znalazły się także odpowiednio wydania standardowe oraz Deluxe.

Poza tym Grounded udało się uplasować na trzeciej lokacie. Produkcja Obsidianu ustępuje więc także Stellar Blade.

Gra ta pojawi się z kolei na PS4, PS5 oraz Nintendo Switch już 16 kwietnia 2024 roku. Natomiast cała ta sprawa świadczy to o tym, że Microsoft dobrze poradził sobie z analizą rynku, a posiadacze PlayStation są chętni na zapoznanie się z należącymi do niego markami.

Nic więc dziwnego, że kolejne z nich czeka ten sam los. Xbox zapowiedział już bowiem, że jak na razie planuje wydać na PlayStation 4 swoje tytuły. Czekamy więc na ogłoszenie kolejnych 2 pozycji.

Źródło: eXputer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.