Xbox Handheld nadchodzi? Microsoft pyta graczy o mobilne sprzęty do grania

Xbox logo

Nie jest tajemnicą to, że Microsoft rzeczywiście od pewnego czasu robi plany i przymiarki względem wydania swojego kolejnego urządzenia. Wiele w tej materii mówi się o handheldzie, który miałby zostać prędzej czy później wypuszczony na rynek przez giganta z Redmond. Okazuje się, że nie są to jedynie pogłoski i zasłyszane plotki, bo przedsiębiorstwo postanowiło o zdanie zapytać samych graczy.

Microsoft bada grunt przed ogłoszeniem Xbox Handheld?

Xbox
Xbox

Microsoft postanowił rozesłać do swoich klientów ankietę, w której firma zadaje pytania dotyczące przenośnych urządzeń do grania pokoju Steam Decka. W ramach tejże firma postanowiła sprawdzić, co skłoniło graczy do zakupu takiego urządzenia, jakie funkcje są najciekawsze, oraz czy w okresie od trzech do pięciu lat ludzie planują zakup kolejnego urządzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się więc, że Microsoft bada rynek i chce zobaczyć, jakie elementy takie urządzenia powinny być swoistą podstawą i na czym inżynierzy oraz projektanci mają skupić się w pierwszej kolejności. Nie bez znaczenia jest tutaj też pytanie o plany dotyczące takiego zakupu, w końcu, jeśli popyt będzie zbyt mały, to firmie nie będzie opłacało się inwestować w takie rozwiązania.

Xbox
Xbox

Dodatkowo gigant z Redmond postanowił zapytać o doświadczenia związane z graniem na przenośnych maszynkach oraz to, czego potencjalnie oczekiwałby gracz od takich urządzeń. Co ciekawe, padło też pytanie, czy handheldy do grania sprawiły, że klienci rzadziej korzystają z konsol Xbox lub komputerów.

Wychodzi więc na to, że faktycznie gigant z Redmond działa w materii potencjalnego handhelda sygnowanego logiem Xbox. Na pewno byłby to ciekawy, ale też nieoczywisty krok, który mógłby nieco odmienić sytuację na rynku konsol. Skusilibyście się na takiego handhelda? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Windows Central

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.