Xbox przedstawia dedykowaną kartę Mastercard! Pozwoli graczom na wymianę punktów za zakupy na gry

Xbox Mastercard

Xbox zakomunikował właśnie o dosyć ciekawym pomyśle. Firma wprowadzi bowiem dedykowane karty kredytowe Mastercard. Dzięki nim gracze będą mogli wymieniać punkty otrzymane za zakupy na gry i dodatki.

Karta kredytowa Xbox zaprezentowana

Xbox Mastercard wzory
Wzory kart Xbox Mastercard

Karta Xbox Mastercard ma być odpowiedzią na prośby fanów, którzy chcieli, aby uzyskać większą wartość z całego ekosystemu. Powstała we współpracy z Barclays US Consumer Bank, a dzięki niej gracze będą mogli zbierać punkty za codzienne zakupy, które następnie będą wymienne na gry oraz dodatki.

Karta kredytowa będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych od 21 września dla członków programu Xbox Insiders, a w 2024 roku dla pozostałych mieszkańców USA. Warto przyjrzeć się teraz systemowi punktacji, która wygląda następująco:

  • 5 punktów za kwalifikujące się produkty w sklepie Microsoft Store
  • 3 punkty za kwalifikujące się usługi streamingowe, takie jak Netflix i Disney+
  • 3 punkty za kwalifikujące się usługi dostawy posiłków, takie jak Grubhub i DoorDash
  • 1 punkt za wszystkie inne codzienne zakupy

Zdecydowanie się na kartę Xboxa oznacza też dodatkowe korzyści. Wśród nich znajduje się m.in. bonus w postaci 5000 punktów na karcie (o wartości 50 dolarów) po pierwszym zakupie czy też 3 miesiące darmowego Xbox Game Pass Ultimate dla nowych członków, również po dokonaniu pierwszej płatności.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 400 zł

Kup Xbox Series X

Kto wie, być może przy sukcesie dedykowanej karty kredytowej Microsoft zdecyduje się, aby zaoferować ją także mieszkańcom innych krajów. Idea zbierania punktów i wymieniania ich na gry prezentuje się bowiem niezwykle ciekawie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.