Uwaga na nowy spam na Xboxach. Gracze narzekają na zalew wiadomości dotyczących popularnego sklepu

Xbox logo

Co jakiś czas zdarza się, że użytkownicy Xboxów doświadczają kolejnych rodzajów spamu w swoich skrzynkach odbiorczych. Tak też jest i tym razem. W tym przypadku mowa o wiadomościach dotyczących chińskiej platformy sprzedażowej.

Użytkownicy Xboxa otrzymują spam związany z Temu

Temu to popularna, wywodząca się z Chin platforma sprzedażowa. Jeśli użytkownicy Xboxów jeszcze o niej nie słyszeli, to prawdopodobnie zmieni się to w najbliższym czasie.

Wszystko ze względu na ostatnio otrzymywany przez nich spam. W internecie pojawiła się masa tego typu raportów.

Wiadomości wysyłane przez boty dotyczą kart podarunkowych do Xbox Store o wartości 15 dolarów. Aby je otrzymać, wystarczy rzekomo umieścić dany kod w pasku wyszukiwania na stronie Temu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Naturalnie z całą pewnością nikt nie otrzyma żadnego darmowego prezentu. To tylko kolejny rodzaj spamu, z którym Microsoft musi sobie poradzić.

Na razie jednak firma nie wydała jeszcze żadnego komunikatu w kwestii tej sprawy. Pozostaje nam więc czekać, aż problem zostanie zażegnany.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.