Xbox pod ogniem krytyki za użycie grafiki wygenerowanej przez AI. Post firmy szybko zniknął z internetu

ID@Xbox

Temat AI budzi sporo kontrowersji. Ostatnio przekonał się o tym Xbox, który wykorzystał sztuczną inteligencję do wygenerowania grafiki, a następnie opublikował ją na jednym ze swoich kont na Twitterze. Oliwy do ognia dolewał fakt, że miała ona promować gry niezależne.

Xbox krytykowany za użycie grafiki stworzonej przez AI

ID@Xbox to inicjatywa, która ma promować gry niezależne. Niedawno na jej profilu pojawił się obrazek, który na pierwszy rzut oka wygląda dosyć standardowo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wystarczy jednak spojrzeć na szczegóły, aby zauważyć, że grafika została stworzona przez AI. Zdradza to sam jej styl, ale też nieudolnie wygenerowane przez sztuczną inteligencję postacie.

Post został już usunięty, ale nie zmienia to faktu, że jego krytyka ze strony graczy i niektórych twórców niezależnych była dosyć spora. Tym bardziej że grafika miała na celu promocję gier indie, a tymczasem jej stworzenia nie zlecono prawdziwej osobie, która mogła na tym zarobić.

Nie ma w tym nic dziwnego – temat sztucznej inteligencji powraca przy takich sytuacjach jak bumerang, wywołując kolejne kontrowersje. Wiele osób twierdzi, że jej wykorzystanie w grach i generalnie sztuce odbiera im akcentu, który może zostać stworzony przez ludzi.

Zobacz też: Gry podobne do Fallout

Dodatkowym problemem jest fakt, że powyższa grafika została wygenerowana z wieloma błędami. Dziwne więc, że nikt w Xboxie nie był w stanie ich zauważyć.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.