Xbox i Meta łączą siły. Współpraca będzie dotyczyć zestawu VR

Meta Xbox

Na razie wygląda na to, że Xbox nie stworzy swojego handhelda. Niemniej pewnym pocieszeniem jest fakt, że nawiązał on właśnie współpracę z Metą. Dzięki niej gracze doczekają się headsetu Meta Quest inspirowanego marką Microsoftu.

Meta i Xbox stworzą limitowany zestaw VR

Xbox Meta współpraca
Współpraca Xboxa i Mety

Meta poinformowała ostatnio, że otwiera się na firmy zewnętrzne w celu zaoferowania im swojego systemu operacyjnego. Dzięki temu dowiedzieliśmy się też, że nawiązała ona współpracę z Xboxem w celu stworzenia limitowanej edycji headsetu Meta Quest.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W zeszłym roku Xbox i Meta nawiązali współpracę, aby wprowadzić Xbox Cloud Gaming (Beta) do Meta Quest, co zezwoliło ludziom na granie w gry Xboxa na dużym wirtualnym ekranie 2D mieszanej rzeczywistości. Teraz pracujemy wspólnie ponownie, aby stworzyć limitowaną edycję Meta Quest, inspirowaną przez Xboxa.

Meta

Wynika więc z tego, że doczekamy się w jakimś stopniu „xboxowego” wydania okularów. Warto zaznaczyć, że grafika powyżej jest jedynie poglądowa i nie przedstawia finalnego wyglądu produktu.

Na konkrety przyjdzie nam niestety jeszcze zaczekać. Miejmy nadzieję, że te pojawią się już wkrótce.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.