Konsole Xbox mogą teraz pobierać aktualizacje w tle przy włączonym trybie oszczędzania energii

Xbox One Series X|S ekologia

Microsoft opublikował dzisiaj na swoim blogu bardzo obszerny post, w którym poinformował, jak ważna jest dla niego ekologia. Najistotniejszym elementem tego artykułu, z punktu widzenia graczy, będzie jednak wzmianka o tym, że od teraz przy włączonym trybie oszczędzania energii na Xboxie One i Xbox Series X|S można pobierać aktualizacje w tle. W porównaniu do trybu czuwania, tryb oszczędzania energii zużywa około 20 razy mniej prądu.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Aktualizacje w tle na Xboxie teraz także w trybie oszczędzania energii

Xbox Series S
Xbox Series S

Zarówno na Xboxie One, jak i konsolach nowej generacji, są obecne dwa tryby zasilania: tryb czuwania oraz tryb oszczędzania energii. Dotychczas, aby pobierać aktualizacje gier i systemu w tle, trzeba było korzystać z tego pierwszego. Na szczęście właśnie się to zmieniło, bo funkcję pobieranie w tle zaimplementowano również w trybie oszczędzania energii.


Co więcej, tryb oszczędzania energii jest teraz domyślnym trybem zasilania przy pierwszej konfiguracji konsol Xbox One i Xbox Series X|S. Jego włączenie przełoży się nawet na 20-krotnie mniejszy pobór energii w stosunku do trybu czuwania, ale też odrobinę dłuższy czas uruchamiania konsoli oraz brak możliwości korzystania z funkcji zdalnych. Nie da się jednak ukryć, że dla zdecydowanej większości graczy korzyści przewyższą negatywy – mniejsze zużycie prądu pozytywnie wpłynie na środowisko i przy okazji zmniejszy kwotę na rachunkach za energię.

Przeczytaj też: Najlepsze gry RPG w Xbox Game Pass

Aby włączyć tryb oszczędzania energii na Xboxie One lub Xbox Series X|S, w pierwszej kolejności trzeba przejść do aplikacji Ustawienia na konsoli. Następnie z zakładki Ogólne należy wybrać opcję Tryb uśpienia i uruchamianie. Tam wystarczy już tylko przestawić Tryb uśpieniaWstrzymanie na Oszczędzanie energii.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.