Xbox Series X od dziś napędza Xbox Cloud Gaming. Granie w chmurze na PC i urządzeniach Apple dostępne dla wszystkich

Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming to usługa Microsoftu pozwalająca na granie w chmurze, która jest częścią subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Dotychczas gry w chmurze były uruchamiane na wysłużonych Xboxach One, jednak od dziś wszystkie tytuły będą odpalane na niestandardowych Xboxach Series X. Ponadto ze streamingu na PC i urządzeniach Apple mogą już skorzystać wszyscy, a nie tylko losowo wybrani użytkownicy.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Nowa jakość i większa dostępność Xbox Cloud Gaming

Pokaz możliwości Xbox Cloud Gaming

Microsoft właśnie poinformował, że infrastruktura Xbox Cloud Gaming została w pełni zmodernizowana; od dziś gry nie będą już uruchamiane na Xboxach One, a niestandardowych Xboxach Series X. To z kolei oznacza, że gracze mogą liczyć na rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 px) i nawet 60 FPS-ów. Ponadto należy się spodziewać znacznie krótszych ekranów ładowania.

To nie koniec dobrych wieści, bo począwszy od dziś wszyscy subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate z 22 krajów (w tym Polski) mogą skorzystać z Xbox Cloud Gaming na komputerach PC z Windowsem 10 oraz smartfonach i tabletach firmy Apple za pośrednictwem przeglądarek takich jak Microsoft Edge, Google Chrome lub Safari. Aby rozpocząć zabawę w chmurze, wystarczy udać się na stronę Xbox.com/play i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jeśli zamierzacie przetestować Xbox Cloud Gaming na smartfonach, to być może zainteresuje was nasz artykuł, w którym pomagamy wybrać odpowiedni pad do telefonu. Co więcej, wszystkie gry dostępne obecnie w chmurze można przeglądać w bibliotece Xbox Game Pass znajdującej się na XGP.pl.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z