Czekasz na Xboxa Series X Pro? Przestań, bo wg Microsoftu ta konsola „nie jest aktualnie potrzebna”

Xbox Series X

Xbox Series X to wciąż stosunkowo świeża konsola, która trafiła do sprzedaży pod koniec 2020 roku. Mimo że od debiutu flagowego sprzętu „Zielonych” minęło ponad 2,5 roku, to niektórzy gracze domagają się już odświeżonej wersji X-a. Teraz na ten temat wypowiedział się sam Phil Spencer, informując, iż „Xbox Series X Pro nie jest aktualnie potrzebny”.

Xbox Series X Pro (jeśli w ogóle powstanie) to pieśń dalekiej przyszłości

Xbox Series X
Xbox Series X

Po wczorajszym Xbox Games Showcase szef Xboxa – Phil Spencer – udzielił wywiadu dla Bloomberg News. Zapytany przez dziennikarza o to, czy Xbox planuje wypuścić mocniejszą konsolę, odpowiedział, że „nie czuje takiej potrzeby”. Mając na uwadze słowa Spencera, wygląda na to, że Xbox Series X Pro to pieśń dalekiej przyszłości, jeśli oczywiście taki sprzęt w ogóle kiedykolwiek powstanie.

Brnąc dalej w rozmowę, szef Xboxa przyznał, że jak na razie firma „jest zadowolona ze sprzętu, który ma”. W przypadku poprzedniej generacji konsol zarówno Microsoft, jak i Sony, wypuścili na rynek usprawnione wersje swoich konsol po 3-4 latach od premiery pierwowzoru, jednak z uwagi na minioną pandemię COVID oraz jej skutki, usprawnione PS5 i Xbox Series X najprawdopodobniej trafią na rynek później, niż pierwotnie mogłyby to planować obie firmy.

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Xbox Series X

Innymi słowy, nie mamy dobrych wieści dla osób wciąż wstrzymujących się z zakupem Xboxa Series X. Po słowach Phila Spencera równie dobrze można czekać w nieskończoność, bo Series X Pro może nigdy nie nadejść.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.