Phil Spencer twierdzi, że Xboxy Series X|S już nie potanieją. Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził

Phil Spencer Xbox Series X S

Dziewiąta generacja konsol trwa w najlepsze i nareszcie możemy stwierdzić, że rozgościła się ona na biurkach, półkach i regałach wielu graczy już na dobre. Mimo tego jest nadal pewna grupa osób, które nie zdecydowały się na zmianę swoich starszych sprzętów — przede wszystkim oczekując, że aktualnie dostępne sprzęty znacząco stanieją. Jeśli tacy ludzie celują akurat w Xbox Series X lub S, to Phil Spencer nie ma dla nich zbyt dobrych wieści…

Phil Spencer potwierdza, że nie ma co liczyć na obniżkę cen konsol Xbox Series X|S

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Podczas bardzo obszernej rozmowy z serwisem Eurogamer Phil Spencer dał do zrozumienia, że ceny konsol Xbox Series X|S nie spadną poniżej aktualnego poziomu. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że koszty, jakie musi ponieść Microsoft, kupując poszczególne podzespoły, po prostu nie spadną.

Dla nas pułap cenowy jest ważny, myśląc o tym, dokąd zmierza nasz sprzęt i gdy chcemy dotrzeć do jak największej liczby klientów. Mimo tego nie będziesz w stanie zacząć od konsoli za 500 dolarów, myśląc, że dojdzie ona do 200 dolarów. Tak się nie stanie.

Phil Spencer

Z tego też powodu korporacja, wchodząc w dziewiątą generację konsol, zdecydowała się zarówno na wypuszczenie mocnego Xbox Series X oraz słabszego odpowiednika, czyli Xbox Series S. Spencer podkreślił, że decyzja o wydaniu budżetowego sprzętu, poniżej 300 dolarów była podyktowana chęcią rozwoju, jak i dotarcia do jak największej liczby osób, nawet tych, którzy do tej pory nie interesowali się graniem.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Xbox Series X

Jak więc widać, nawet sam Phil Spencer potwierdza, że trwałe obniżki cen Xbox Series X|S to mrzonka, na którą zdecydowanie nie warto czekać. Trzeba jednak brać pod uwagę, że w porównaniu z początkiem obecnej generacji, obecnie sytuacja jest o wiele stabilniejsza, przez co sprzęt jest rzeczywiście dostępny dla większej ilości chętnych graczy. Osoby niepocieszone takim stanowiskiem szefa działu Xbox zawsze mogą decydować się na zakup używanych sprzętów, taka decyzja — mimo, że tańsza — może jednak być niezwykle ryzykowna.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.