Zadowalająca sprzedaż Xboxów Series X|S w Japonii. Do rekordu Xboxa 360 jednak nadal daleko

Xbox Series X S

Japonia to kraj, który bezdyskusujnie kojarzy się z Nintendo, a potem z PlayStation. Niemniej Xbox również osiąga na tamtejszym rynku mniejsze sukcesy. Sprzedaż konsol Series X|S jest bowiem w miarę zadowalająca.

Sprzedaż Xboxów Series X|S w Japonii

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Sprzedaż Xboxów Series X|S ogółem jest taka-sobie, ale w przypadku Japonii Microsoft może mówić o swego rodzaju zadowoleniu. Okazało się bowiem, że według szacunków udało mu się sprzedać tam już około 600 000 konsol.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na liczbę tę składa się 315 431 Xboxów Series S i niewiele ponad 285 000 Xboxów Series X. W porównaniu z PS5 (ponad 5 milionów) i tym bardziej Switchem (ponad 30 milionów) wydaje się to mało, ale powinniśmy pamiętać o jednym.

Generację temu – za czasów Xboxa One – Microsoft sprzedał w Japonii zaledwie 100 000 konsol. Poprawa jest więc ogromna.

Niestety dla Microsoftu, do poprawy rekordu nadal daleko. Ten utrzymuje Xbox 360, który swój wynik zamknął na około 1,6 miliona sprzedanych jednostek.

Źródło: Famitsu, Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.