Konsole Xbox One oraz Xbox Series X|S doczekają się kilku nowych funkcji. Microsoft stara się ułatwić życie graczy

Logo Xbox

Microsoft sukcesywnie stara się ulepszać doświadczenia płynące z użytkowania Xbox One oraz Xbox Series X|S. W połowie lutego gigant z Redmond dostarczył aktualizację, której głównym celem było uczynienie sprzętów bardziej energooszczędnymi. Teraz zaś korporacja rozpoczęła testować nowe funkcje, które powinny znacznie polepszyć korzystanie z konsol ósmej i dziewiątej generacji.

Microsoft wprowadza łatwiejsze zarządzanie subskrypcjami i odświeżony wygląd wyszukiwania na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X|S

xbox series x s
Xbox Series X|S

Według najnowszych informacji Microsoft rozpoczął wdrażanie dwóch nowych funkcji, które w założeniu znacząco ułatwią życie wielu użytkownikom konsol Xbox One oraz Xbox Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwsza z nich ma uprościć sposób zarządzania subskrypcjami bezpośrednio z poziomu urządzenia. Oznacza to, że wkrótce pojawi się możliwość zmiany planów abonamentowych lub metod płatności za Xbox Game Pass. Aby to zrobić, będzie trzeba wejść w zakładkę „Ustawienia”, następnie przejść do sekcji „Konto” i wybrać opcję „Subskrypcje”, gdzie wyszczególnione będą wszystkie dostępne funkcje.

Drugą zmianą jest odświeżony wygląd sekcji wyszukiwania. Microsoft zapowiada, że po wprowadzeniu poprawki wygląd tej zakładki powinien być bardziej przejrzysty, bo przypominać będzie coś w rodzaju galerii wyników. Ponadto kategorie filtrów mają być bardziej widoczne, a włączyć je będzie można poprzez jednoczesne wciśnięcie przycisków „RB” i „LB”.

Przeczytaj też: Smartfon do 1500 zł — najlepsze modele

Mimo że funkcje te nie wydają się spektakularne, to na pewno uprzyjemnią korzystanie z konsol Xbox, zwłaszcza w zakresie zarządzania aktywnymi subskrypcjami. Na chwilę obecną nowości te dostępne są w ramach Alpha Ring Xbox Insiders, a wdrożenie ich do masowego użytku powinno nastąpić już wkrótce.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.