Xbox Series X|S doczeka się nowych kart pamięci? Nośniki Western Digital na moment pojawiły się w sklepie

WD Black c50 Xbox series S

Od premiery konsol Xbox Series X|S niektórzy gracze narzekali, że jednym z największych mankamentów tych sprzętów są dosyć drogie dodatkowe nośniki pamięci. Do tej pory firma Seagate jako jedyna oferowała tego rodzaju akcesoria, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce tego rodzaju nośniki zaoferuje kolejna firma. Według poszlak mają być one znacznie tańsze niż dotychczasowe karty, ale oferować dokładnie te same funkcje.

Nośnik WD_Black C50 do konsol Xbox Series X|S został przypadkowo ujawniony

WD Black C50 Xbox Series X S
Xbox Series X z kartą WD_Black C50

Według najnowszych informacji i poszlak firma Western Digital ma wprowadzić na rynek nowe karty pamięci do Xboxów Series X|S, które cechować się będą przede wszystkim niższą ceną. Nośnik WD_Black C50 ma występować w wariancie o pojemności 1 TB i wyceniony został na stronie Best Buy na kwotę 179,99 dolarów, czyli około 770 zł.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wychodzi więc na to, że byłaby to znacznie tańsza alternatywa dla dotychczasowych nośników od Seagate, które w wersji 1 TB kosztują ponad 1000 zł. Co więcej, na stronie produktu pojawiła się adnotacja, że karta WD_Black C50 będzie oferować taką samą wydajność jak wewnętrzna pamięć konsoli i wykorzystywać architekturę Xbox Velocity.

Karta produktu WD Black C50
Karta produktu WD Black C50

Oznacza to, że nośnik będzie kompatybilny z funkcją szybkiego wznawiania gier, która umożliwia graczom zawieszanie jednej produkcji, uruchomienie kolejnej, a następnie powrót do pierwotnie włączonej pozycji.

Przeczytaj też: Laptop do pracy — najlepsze modele

Niestety, oferta, która pojawiła się w sklepie Best Buy, została dość szybko usunięta, a w momencie pisania tego newsa Western Digital i Microsoft nie odniosły się do tych informacji. Czy w najbliższych dniach producent Xboxów ogłosi wsparcie dla nowego modelu kart pamięci do swoich konsol? Czas pokaże.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.