Microsoft wziął się za klucze z Argentyny i Turcji! Koniec z tanimi grami na Xboxa?

Xbox Turcja Argentyna

Nie jest tajemnicą, że m.in. w Turcji i Argentynie gry są znacznie tańsze niż w Polsce czy wielu innych rejonach świata. Dlatego też wiele osób chętnie robiło zakupy w wymienionych krajach, chcąc zaoszczędzić sporo pieniędzy. Microsoft najwyraźniej powiedział jednak „dość” i ukrócił sposób na tańsze gry. Kluczowa opcja została usunięta z Xbox Store.

REKLAMA

W Xbox Store nie można już kupować gier z Turcji i Argentyny jako prezent

Xbox
Xbox

Microsoft najwyraźniej stwierdził, że zbyt wiele osób kupuje tanie gry na Xboxa z Turcji i Argentyny, samemu mieszkając w innym kraju. Dlatego też w Xbox Store przeznaczonym dla tych państw zniknęła opcja pozwalająca kupować gry jako prezent. Wiele osób nadużywało tej możliwości, kupując kody taniej i odsprzedając je drożej.

Przeczytaj też: Gry na telefon

Na ten moment nie wiadomo, jak opisywany ruch Microsoftu wpłynie na dostępność kluczy do gier na Xboxa z Turcji i Argentyny w keyshopach takich jak GAMIVO, Eneba czy Kinguin. Niewykluczone jednak, że wkrótce znikną one ze sprzedaży całkowicie, kiedy dotychczasowe zapasy zostaną wyprzedane. Można rzec, że wszystko ma swój początek i koniec.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!